Občané hlasovali. Tři návrhy dostaly zelenou.

6. 6. 2023 · 2 minuty čtení · 1 video
Téma Z města
V pořadí druhý ročník participativního rozpočtu Tvoříme Hustopeče zná vítězné návrhy. V areálu dětského hřiště na Lipové je veřejnosti představil koordinátor projektu a radní pro investice Vojtěch Frank. Na Lipovce proto, že dva ze tří vítězných návrhů se týkají právě této lokality.


Vedení města v letošním roce uvolnilo na návrhy občanů 700.000 Kč, do kterých se vejdou hned tři vítězné projekty. Z celkové počtu 642 hlasujících získal vítězných 195 hlasů projekt pumptruckové dráhy v ceně 70.000 Kč. „Mnozí občané budou asi zklamaní, protože si možná pořádně nepřečetli znění toho návrhu. Jedná se pouze o zpracování projektové dokumentace, nikoliv realizace dráhy jako takové. I když za sebe můžu říci, že pokud tolik lidí projevilo zájem o takovou investici, určitě se budeme pokoušet hledat vhodné dotační tituly nebo jiné zdroje, protože výstavba takové dráhy se v nákladech pohybuje okolo jednoho milionu korun,“ vysvětlil úplné znění vítězného návrhu.

Stříbrných 183 hlasů získal návrh dalšího rozšíření Lipovky – nové herní prvky za 250.000 Kč. „Ten návrh byl poměrně obsáhlý, proto jsme se s autorkou dohodli, že vybereme dva prvky, které se budou realizovat, s tím, že v dalších letech mohou následovat další. Letos to tedy bude kuličková dráha a venkovní kuchyňka pro děti.“

Třetím, i když nejnákladnějším realizovaným projektem bude venkovní učebna na dvoře Základní školy Nádražní za odhadovaných 300.000 Kč, která získala 170 hlasů. 

Podrobnosti o hlasování najdete na zvláštním webu participativního rozpočtu ZDE.

Všechny tři projekty by měly být realizovány do konce roku pod dohledem autorů návrhů a nově vznikající pracovní skupiny. „Jsem si vědom toho, že mnozí lidé byli zklamaní z posledního ročníku, kdy ze tří vítězných návrhů se nakonec realizoval pouze jeden. O to větší práce jsme si leto dali s posuzováním realizovatelnosti a nákladů jednotlivých návrhů a za sebe můžu říci, že jsem si jistý, že všechny tři návrhy se ideálně do konce tohoto roku dočkají realizace,“ ujistil občany Frank. -nov-

 

odebírejte přes RSS