Občané mohou žádat kompostéry zdarma

29. 11. 2023 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Z města

Hustopeče dosáhly na dotaci z Operačního programu Ministerstva životního prostředí, který si klade za cíl předcházet vzniku odpadů ve městě. V jejím rámci byl pořízen štěpkovač pro Městské služby, plastové vratné kelímky a přenosný myčka pro organizační složku Marketing a kultura města Hustopeče a hlavně 800 kompostérů v hodnotě 4,5 milionů korun, které si mohou bezplatně rozebrat občané. 


Kompostéry se budou vydávat na sběrném dvoře od pátku 1. prosince. Nárok na něj má každý občan s trvalým pobytem v Hustopečích, na jednu adresu se počítá s jedním kompostérem, mimo sídliště U Větrolamu, Větrná, Na Sídlišti, Svatopluka Čecha, Školní a Masarykovo náměstí. Rozdávat se budou na základě prokázání se občanským průkazem a sepsáním smlouvy o výpůjčce na dobu 5 let. Po této lhůtě přejde kompostér do vlastnictví občanů, vracet je tak nemusí. 

Ne každý má však k dispozici zahradu, na které by kompostér mohl umístit. I z toho důvodu bude nadále pokračovat svoz bio odpadu tak, jak bylo zvykem. „Kompostéry jsou dosti velké, mají obsah 1170 litrů, takže asi ne každý má tak velkou zahradu, aby na ní našel vhodné místo. Obyvatelé bytů nemají zahradu vůbec. I z toho důvodu se nebude měnit nic na vývozu zelených popelnic,“ vysvětluje Ondřej Němeček z Odboru životního prostředí.

Spolu s kompostérem obdrží občané i brožurku o tom, co je a co není vhodné ke kompostování. -nov-

Název projektu: Předcházení vzniku odpadů ve městě Hustopeče

Registrační číslo projektu: CZ.05.01.05/XX/22_024/0001183


102465


odebírejte přes RSS