Obce Břeclavska zasáhlo tornádo. Pomoc se formuje.

24. 6. 2021 · 1 minuta čtení · 7 fotografí
Téma Z města

Zatímco Hustopeče vyvázly ze čtvrtečních bouřek bez větších škod, jen pár kilometrů od našeho města řádilo tornádo, které zdecimovalo několik obcí - Hrušky, Moravská Nová Ves, Lužice, Mikulčice, Hodonín a další.

Chaotickou situaci na místě zajišťují složky IZS, ale už nyní je jasné, že bude potřeba i pomoc dobrovolníků. Krizové řízení města Hustopeče zjišťuje, jakou formu pomoci obce potřebují a jak mohou být naši občané nápomocni.

Prozatím byla na sociálních sítích zřízena dobrovolnická skupina, kde se zájemci dozví, co je aktuálně nejvíce třeba a je možné zde i zveřejnit nabídky pomoci jednotlivců i organizací.

Už ve čtvrtek večer byla zasažená oblast hermeticky uzavřena a záchranáři prosí, aby lidé nejezdili do postižených měst. Potřebují silnice jako koridory pro vozy IZS. 

Zabezpečeny byly nájezdy na křižovatkách BŘECLAV, PODIVÍN, HUSTOPEČE, směr Brno, které budou využívat záchranné složky. Provoz bude odveden na silnice nižších tříd.

I během pátku budou na místo mířit kolony policistů z celé ČR, kteří prosí řidiče, aby umožnili plynulý průjezd nejen jim, ale všem složkám IZS. Policie ČR s ohledem na situaci přistoupila k nutné uzávěře následujících obcí pro civilní vozidla: Hodonín, Hrušky, Moravská Nová Ves, Týnec.

Hejtman Jan Grolich hned ráno opět vyzval, aby nikdo nejezdil do uzavřené zóny a řidiči aby umožnili plynulý průjezd složkám IZS. V 7:00 se v Podivíně sejde krizový štáb, následně budou i okolní obce informovány o tom, jaká pomoc bude potřeba. V 9:30 se na radnici v Hustopečích sejdou starostové mikroregionu, kteří se dohodnou na společném postupu. Informace přineseme.

Diecézní charita Brno již zřídila i účet, na který je možné zasílat finanční příspěvky obětem neštěstí:

  • číslo účtu: 4211325188/6800
  • variabilní symbol: 2002

 

Přispět můžete také zasláním DMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS DCHB 30, 60, 90.

odebírejte přes RSS