Oblíbený hospodský kvíz dorazil i do Hustopečí

1. 10. 2019 · 2 minuty čtení · 9 fotografí · 1 video

Hospodský kvíz je vědomostní týmová hra oblíbená po celém světě. Vznikla v 70. letech v Anglii a jedná se o variantu populárních soutěží, známých z televizních obrazovek. Lidé se tímto způsobem baví každý týden v desítkách podniků po celé republice, v Hustopečích se 30. září soutěžilo už podruhé.


Celý večerem provází moderátor, účastníkům postupně v šesti kolech promítne celkem 56 otázek z různých oblastí, každý tým zapisuje odpovědi na lístek. „ Hospodský kvíz je večerní zábava pro všechny, kteří se rádi pobaví, přijdou si zasoutěžit. Pokládáme otázky týmům, ty nám dávají své odpovědi, my je poté opravíme, zapíšeme do systému v počítači, který nám vyhodnotí celé pořadí,“ vysvětlila moderátorka soutěže Veronika Kralovičová.
Vítězný tým získá odměnu, kterou věnuje pořádající restaurační zařízení. Pro některé soutěžící byla hlavní motivací výhra, jiné nalákalo to, že se mohou pobavit s přáteli a ještě se něco dozvědět.

Poprvé se v hustopečské kinokavárně do hospodského kvízu zapojilo pět týmů po pěti členech, podruhé mezi sebou soutěžily čtyři stoly: tým Beze jména, Limitless, Šedí vlci a dvojčlenné družstvo s názvem Nevím. Otázky jsou vždy sestaveny tak, aby prostupovaly napříč celým lidským věděním, od zeměpisu přes historii, hudbu, až po aktuality současného společenského dění. Výhodou určitě je pokud přihlášenou skupinu tvoří specialisté na různé obory.
Láhev destilátu si tentokrát odnesl tým Beze jména, dalšího klání se můžete účastnit i vy. „ Je lepší, když se týmy přihlásí předem, buď prostřednictvím facebooku, nebo osobně přímo v kinokavárně. Dnes se poslední tým přihlásil hodinu před začátkem soutěže,“ prozradila Kralovičová.
Na hospodský kvíz můžete do hustopečské kinokavárny přijít každé druhé pondělí po šesté hodině večer. Pořádají tu ale i další kulturní akce. „Snažíme se trošku oživit dění v Hustopečích, minulý týden jsme tu měli módní přehlídku. Večer na téma módy doplnilo potom promítání filmu o známé návrhářce Vivien Westwoodové,“ uvedla provozovatelka kinokavárny Alena Wetterová.

Stylově zaměřený bude v Kině i poslední říjnový den. Na halloweenský čtvrtek 31. října bude mít v kině premiéru Addamsova rodina, potom přijde řadu Zombieland II. „V průběhu dne bude v kavárně halloweenská výzdoba, děti můžou přijít i v kostýmech, dostanou za to čarodějnický nápoj a večer tady bude i koncert hustopečské kapely Wolves in flames, a po koncertě uděláme maškarní i pro dospělé," pozvala Wetterová.

-kam-

 

odebírejte přes RSS