Od konce roku bude v Hustopečích k dispozici přes 100 nových parkovacích míst

16. 7. 2018 · 1 minuta čtení · 9 fotografí · 1 video
Téma Z města

Z důvodu stále většího dopravního zatížení a nedostatku parkovacích míst v okolí autobusového i vlakového nádraží, podalo město Hustopeče v roce 2016 žádost o dotaci z fondů Evropské unie na projekt přestupních terminálů. „Dostali jsme dotaci ve výši 90 %, původně se jednalo o 18 mil. korun. Po výběrovém řízení se ale náklady snížily na částku přes 12 mil. korun. Město uhradí z rozpočtu neuznatelné náklady kolem 1,5 mil. korun a 10 % celkové částky,“ vysvětlila projektová manažerka Eva Bohutínská.


Cílem žádosti bylo zbudování záchytných parkovišť, na kterých budou moci cestující odstavit auto a přestoupit na vlak nebo autobus. Ruku v ruce s touto myšlenkou jde i plánovaná elektrifikace a modernizace železnice Hustopeče - Šakvice, po které se město stane dopravním uzlem kombinujícím automobilovou a veřejnou dopravu.
Nová parkovací místa vznikají v ulici Vinařská a Bratislavská a hotovo hlásí ulice Nádražní. „Na ulici Vinařská auta již parkují, ale pouze na zpevněné ploše. Zde bude vybudováno parkoviště podle platných norem,“ upřesnil investiční technik Radek Krušina. Na ulici Bratislavská byl v délce 40 metrů zatrubněn potok Štinkovka a nové parkoviště bude mít 120 metrů. „Od bytového textilu až po začátek potoka vznikne plocha pro 75 nových míst,“ dodal.
Od prosince tak bude v Hustopečích k dispozici 101 dalších parkovacích míst a 18 parkovacích míst pro jízdní kola. Navíc budou parkoviště s nádražími propojené bezbariérovým chodníkem, který ocení vozíčkáři i rodiny s kočárky.

-ves-

Název projektu: Přestuní terminál v Hustopečích

Registrační číslo: CZ.06.1.37/0.0/0.0/16_029/0001926


Projekt je spolufinancován Evropskou unií

odebírejte přes RSS