Odborná komise vybrala Hustopečské městské víno 2017

24. 8. 2017 · 1 minuta čtení · 8 fotografí

Ve středu 23. srpna se sešla odborná komise složená z certifikovaných degustátorů i laické vinařské veřejnosti a vybrala z přihlášených vín bílé a červené Hustopečské městské víno 2017. „Do komise byli vybráni lidé, kteří mají silnou vazbu na Hustopeče, letos dokonce všichni z Hustopečí pochází,“ uvedla Petra Otřísalová ze Stálé vinařské expozice.
O titul Hustopečské městské víno 2017 se ucházelo rekordních 25 druhů vín, z toho bylo 16 bílých a 9 červených vzorků. Všechny musely splňovat stanovy soutěže. Hledanou vlastností vína je, aby co nejlépe vykreslovalo typickou chuť vína z Hustopečí. Tímto vínem se totiž město celý následující rok prezentuje.
V minulém roce byl vybrán Ryzlink vlašský 2015 z vinařství Znovín a Frankovka 2015 od vinaře Marka Sedláčka. Pokud jste zatím neměli příležitost ochutnat městská vína minulých ročníků, tak navštivte Stálou vinařskou expozici nebo Turistické informační centrum.
Slavnostní vyhlášení výsledků Hustopečského městského vína 2017 bude součástí programu Burčákových slavností. Dozvíte se jaké odrůdy a od jakého vinaře byly vybrány. Zatím vám prozradíme, co o vítězném bílém víně řekl degustátor Aleš Urbánek: „Má velmi čistou a svěží jemně kořeněnou vůni, možná tam cítím i tu mandli. Je to podařené víno ročníku 16, které nabízí i krásnou svěží chuť.“ O červeném se vyjádřil takto: „Má moc pěknou granátovou barvu a vůně je přirozeně ovocná, je tam zachovaná ta odrůdová typičnost. V chuti víno završuje pěkná harmonie, takže je krásně pitelné.“
Příležitost víno poprvé ochutnat dostane během Burčákových slavností ve Stálé vinařské expozici. V expozici a v Turistickém informačním centru si budete moci víno po celý rok zakoupit.

-ves-

 

odebírejte přes RSS