Odložené investice se nakonec dočkaly realizace

1. 10. 2020 · 2 minuty čtení · 10 fotografí · 1 video
Téma Z města

Do rozpočtu města se vrátilo 7,5 milionu korun, které budou vloženy do dříve vyškrtnutých investic. Nové chodníky a 36 nových parkovacích míst budou hotové do konce roku a další investice budou následovat.


Žižkova, Družstevní, Tábory, Svatopluka Čecha, ale i Alšova nebo Brněnská. Tyto i další ulice se mohou těšit na stavební úpravy chodníků či parkovacích stání. Plánované investice, které byly v červnu pozastaveny kvůli koronavirovým škodám se přece jen dočkají realizace. „Jedná se o investice, které v rozpočtu města pro rok 2020 již byly naplánované a projekčně připravené, nicméně v souvislosti s opatrností kvůli pandemii se od nich nakonec upustilo s tím, že se budou realizovat až bude vhodná chvíle. Ta přišla už nyní, kdy nám od státu přistála na účtu částka 7,5 milionu korun, takže jsme mohli začít budovat,“ vysvětluje situaci místostarosta Bořivoj Švásta.

Ještě v září začaly nebo v nejbližší době začnou stavební práce ve třech lokalitách. „Město zadalo soutěž na tři stavby. Dvě akce na podélná parkování v ulicích Žižkova a Svatopluka Čecha a jeden projekt na chodníky v ulici Družstevní. Předpokládané náklady byly u všech tří akcí okolo 5 milionů bez DPH, ale soutěží jsme se dostali pod těch pět milionů včetně DPH,“ popisuje investiční technik Radek Krušina.

V těchto dnech již začalo budování parkovacích míst v ulici Žižkova. „Mezi penzionem a ulicí Hybešova tady vznikne 19 parkovacích míst a budou situována na opačnou stranu od nové cyklostezky,“ dodává Krušina.

Dalších 14 podélných parkovacích míst vznikne ještě do konce roku i na ulici Svatopluka Čecha a oprav se dočkají i chodníky na ulici Družstevní. „Jde o výměnu povrchů a obrubníků v délce 330 metrů v rozsahu současných chodníků, protože městský pozemek je pouze právě pod stávajícím chodníkem. Bude v podstatě bezbariérový a bude propojena s ulicí Údolní, kde nás také čeká v budoucnu výměna chodníku a nová parkovací místa, město to má již povolené.“

V další fázi stavebních úprav se město zaměří na další lokality, třeba ulici Alšova. „Před časem se na ulici Alšova opravoval plyn, teď chybí ještě vodovod. Musíme vyřešit i pakování, protože dlouhodobě se v této ulici špatně parkuje. Jsou tu potřeba i nové chodníky a zpomalovací pruh nebo vyvýšená křižovatka jako v ulici Tábory,“ vypočítává Krušina plány s touto lokalitou.

Město bude opakovaně žádat i o dotaci na bezbariérovou trasu Brněnská, Tyršova směrem k Pavučině, která je projekčně připravená. Připravují se trasy i od vlakového nádraží směrem na Břeclav nebo rekonstrukce chodníků a parkování mezi ulicemi Brněnská a Jiráskova. -nov-  


odebírejte přes RSS