Ohlédnutí za rokem 2020 při procházce se starostkou

16. 12. 2020 · 3 minuty čtení · 1 video
Téma Z města
Vánoční či novoroční pozdravy vedení města vám připravujeme každým rokem. Protože však letošní rok byl v mnohém jiný, než ty minulé, pozvali jsme starostku města Hanu Potměšilovou na procházku, při které jsme si takříkajíc na místech činu nechali povyprávět o tom, v čem byl podle ní končící rok 2020 mimořádný a co ona sama čeká od roku nového pro sebe, pro město, pro občany...


„Rok 2020 začal velmi dobře. Ať už to byly kulturní či společenské akce, kdy jsme stihli uspořádat plesy, karnevaly, turnaje, Hustopečské skákání, vyhlásili jsme sportovce roku města i okresu a spoustu dalšího. Jenže přišel únor, březen a přišla pandemie. a od té dony byl ten rok opravdu zvláštní.

Ta vlna solidarity, která celou zemi zasáhla a ukazovala se velmi intenzivně mezi lidmi, to bylo neuvěřitelné a velmi příjemné, když jsme byli svědky toho, jak se všichni semkli. Co bylo méně příjemné byla všechna ta omezení. Nemohli jsme se setkávat, padly všechny velké akce od Slavností mandloní po Burčákovky. Na druhou stranu investice ve městě se nezastavily.

Kolem Coopu se nám podařilo dokončit druhou etapu cyklostezky a bezbariérového chodníku, který končí u vlakového a autobusového nádraží. Vysadila se tu zeleň, keře, stromy. Zkrátka mám radost z toho, že toto je ta část města, kde si můžeme říct, že je to tak, jak jsme si představovali.

Na ulici Svatopluka Čecha, která je spolu s Tábory a ulicí Žižkovou páteřní komunikací pro město, se podařilo vybudovat parkovací zálivy, takže silnice je volně průjezdná, což nutně potřebujeme pro případy, kdy bude ucpaná ulice Brněnská. Zároveň všechna špatně zaparkovaná auta mají nyní kde stát.

Mám velkou radost z toho, že se nám podařilo posunout Hustopeče o kus dál v sociální oblasti. Slavnostně jsme letos otevřeli dva nové sociální domy na Žižkově ulici. Jeden pro seniory a hendikepované, druhý pro matky s dětmi v nouzi. Kousek od nich v areálu parkoviště u polikliniky už nyní roste domov důchodců, což je zařízení, které na Hustopečsku nutně potřebujeme.

Cyklostezka na Starovice je oblemována novou komunikací včetně kolmých parkovacích míst a vybudovalo se tu pět sloupů nového veřejného osvětlení, které bychom rádi v budoucnu vybudovali po celém městě.

Největší investicí roku je pro nás rekonstrukce městského stadionu, která je momentálně ve fázi, kdy se bude pokládat travnatá plocha a dráha pro atlety. Jsem velmi ráda, že se toto podařilo, protože o dotaci jsme žádali několikrát a konečně jsme se do toho mohli pustit.

Z čeho mám asi největší radost, to je areál hřbitova, kde se letos udělalo spoustu práce. Máme tu nové osvětlení, nové parkoviště, kolumbária. A na co můžeme být opravdu pyšní to je rekonstrukce hřbitovní kaple.

Při procházce hřbitovem si člověk nejvíc uvědomuje, že neví, co bude zítra. My nevíme, jaký bude rok 2021. Nicméně se budeme snažit, abychom s tím, co budeme mít k dispozici, dělali pro město a občany to nejlepší.

Od roku 2021 očekávám, že nám přinese lepší náladu a větší jistotu v tom, že koronavirus bude poražen. Že nebudeme propadat panice a že nebudeme ztrácet víru.

Mým velkým přáním je, abychom se mohli opět začít setkávat. Aby se mohli vrátit diváci do našeho nového kina a abychom se konečně mohli zajít podívat do nové muzejní kavárny, jejíž otevření koronavirus zastavil. Rádo bychom, aby se ten život vrátil do relativně normálních kolejí.

Všem občanům přeji hlavně hodně hodně zdraví, protože jsme poznali, že je to to nejcennější, co člověk má. Přeji každému z vás spokojený osobní i pracovní život a ať se vám v tom našem městě dobře žije.“

 

 

 

odebírejte přes RSS