Omítky, okna, výtah. Práce na kině pokračují hlavně uvnitř

22. 11. 2018 · 2 minuty čtení · 4 fotografie · 1 video
Téma Z města

Rekonstrukce bývalé budovy kina, která se mění v multifunkční prostor, se přehoupla z hrubé stavby k práci zejména v interiéru. Stavebníci omítají stěny, obkládají, řeší svažitý sklon hlediště a na svém místě jsou už výplně oken a výtah, který zajistí bezbariérovost dvoupodlažního domu.
„V posledních měsících se stavba hodně posunula dopředu. Teď už je to i o koordinaci s jinými dodavateli, zejména se zhotoviteli interiéru a firmou, která zajišťuje technologie. Nás teď v nejbližší době čeká venkovní fasáda a ta dá domečku celkový kabát. Doufáme, že nás hlavně nepřibrzdí mrazivé počasí,“ nastínil postup stavbyvedoucí Tomáš Lidák.

Po dokončení fasády zbývá budovu, kde najdou své místo divadla, koncerty, přednášky, promítání filmů i setkávání spolků, řádně označit. Jaký nápis bude dominovat?
„Označen bude menšími písmeny hlavní vstup i ten do turistického informačního centra. Kompletně ale budova ponese název Kino. Právě tato čtyři písmena vystihují to, na co jsme všichni zvyklí, a odráží v sobě minulý odkaz budovy. I přesto, že nyní bude mít prostor mnohem širší využití, rozhodli jsme se pro jednoduché označení, které je mezi lidmi za ty roky „zdomácnělé“, vysvětlila starostka města Hana Potměšilová.
Rekonstrukce odstartovala loni na podzim a bude stát okolo 50 milionů korun. Prvním impulsem k opravě byl chybějící prostor pro divadelní představení. Soubory nyní hrají ve společenském domě, kde není elevace a prostor nevyhovuje hercům ani návštěvníkům.
Nová budova reflektuje trendy dnešní doby a vedle moderního sálu s kvalitním osvětlením, ozvučením a pohodlnými sedačkami nabídne lidem napříč věkem kavárnu s barem, malou divadelní scénu, bezbariérový přístup i menší přednáškový sál v prvním patře. Svoje sídlo zde budou mít i turistické informační centrum a zaměstnanci organizační složky kultury a marketingu. A kdy se dveře pro hosty otevřou poprvé?
„Naší představou je, že celé zařízení začne fungovat v březnu roku 2019. Aktuálně řešíme například výběrové řízení na provozovatele kavárny, kterou plánujeme dát do pronájmu. Soutěž by měla být vypsaná ještě v tomto roce,“ upřesnila termíny Potměšilová.
-hrad-odebírejte přes RSS