Opatření ve veřejné dopravě

16. 3. 2020 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Téma Z města

Jihomoravský kraj v souvislosti se snahou maximalizovat ochranu řidičů i cestujících proti možné nákaze koronavirem rozhodl o preventivních opatřeních v regionálních i městských autobusech IDS JMK. Platí od 17. 3. 2020, 0:00. 

Od středy 18. 3. 2020 přechází brněnské autobusové a trolejbusové linky provozované v rámci brněnské městské dopravy na prázdninový provoz. Tramvaje zatím budou jezdit podle jízdních řádů pro běžné pracovní dny. 

Od pondělí 23. 3. 2020 přejdou na prázdninový provoz i regionální autobusy a vlaky. Podrobnosti ještě přineseme.  

Dočasná bezplatná přeprava je zavedena ve městě Adamově (od 18. 3.), Blansku a Znojmě. Pozastaven je provoz Seniorbusů v Brně a některých dalších městech.  

DESATERO CESTOVÁNÍ BĚHEM CELOSTÁTNÍ KARANTÉNY

  1. Zakazuje se nástup i výstup prvními dveřmi autobusů. Využijte druhé a další dveře.
  2. Nevstupujte do vyhrazeného prostoru v okolí řidiče.
  3. Řidiči autobusů ani průvodčí nyní jízdenky neprodávají.
  4. Cestující nejsou povinni v autobusech jízdenky označovat v označovačích.
  5. Ruší se režim zastávek na znamení. Na každé obsluhované zastávce IDS JMK vozidlo zastaví a pokud je to technicky možné, otevřou se dveře dálkově.
  6. K cestování používejte předplatní jízdenky a elektronické jízdenky z POSEIDONu nebo jiných alikací, pouze v nutnosti je kupujte na pokladně.
  7. Cestujte nejlépe s rouškou nebo jinou ochranou úst, nosu a očí. Ve spojích DPMB je od 17. 3. zakrytí úst a nosu povinné.
  8. Choďte na veřejnost co nejméně.
  9. Pokud se cítíte nachlazení, vždy noste roušku nebo jinou ochranu úst, nosu a očí a jeďte veřejnou dopravou jen v případě nouze.
  10. Prosím buďte ohleduplní - kýchejte nebo kašlete do čistého a nového kapesníku. Desinfikujte si ruce, myjte si je mýdlem a vodou. 

 

Oficiální rozhodnutí ZDE.
Děkujeme za pochopení!

-nov-

odebírejte přes RSS