Opět po roce zarazíme horu!!

24. 8. 2023 · 1 minuta čtení · 6 fotografí
Jak už tomu tak ve vinohradě bývá, je potřeba se o svoji zrající úrodu nejen starat, ale i zamezit nechtěným návštěvám turistů a zlodějíčků, kteří si brousí své zoubky na šťavnaté hrozny.

A právě proto Hustopečské vinařské bratrstvo, jako již každoročně, zarazí horu s pomocí Hustopečské chasy. Celá akce odstartuje v sobotu 26. srpna od 14.00 otevřenými sklepy. Samotný obřad se bude konat v 16.00 v ulici Na Hradbách. Můžete se těšit na krátké divadelní představení, které nám znázorní, jakým způsobem byli trestáni zloději za dob fungujícího Horenského soudu. 

Tradice zarážení hory s a ní spojené slavnosti má své kořeny už ve středověku a vychází ze starého horenského práva. Je znamením, že do vinohradu až do vinobraní nesmí nikdo vstoupit, kromě samotného vinaře. Hlavním důvodem je ochrana dozrávajících hroznů. Proto si společně s námi pojďte připomenout tuto neobyčejnou tradici. Těšit se můžete nejen na skvělé víno místních vinařů, ale i příjemnou atmosféru a doprovodnou hudební produkci, kterou předvede Mužský zbor Kúcané ze Slovenska a harmonikář Filip Valla.

odebírejte přes RSS