Opravy ve školce, dotace i počítače pro novou agendu stavebního úřadu. Jednali radní

22. 5. 2024 · 1 minuta čtení
Téma Z města
Radní se sešli na své 45. schůzi v úterý 21. května. Schválili smlouvu o přijetí dotace, nové počítače pro agendu stavebního úřadu i opravy ve školce.

Realizace bezbariérového chodníku v Brněnské ulici směrem k dálnici je již v plném proudu a stoprocentně jistá je i finanční podpora od Státního fondu dopravní infrastruktury. „Schválili jsme smlouvu na částku 1 144 tisíc korun, je to maximální možná výše a po vyúčtování projektu zjistíme, zda ji využijeme celou nebo v případě úspor část vrátíme,“ vysvětlila starostka, Hana Potměšilová.
Stavba chodníku pokračuje podle plánu a hotovo by mělo být do konce června.

V souvislosti s novelou stavebního zákona, která začne platit od 1. července letošního roku, vedení města schválilo nákup čtyř počítačových sestav. „Původních šest požadovaných nám zaplatí Ministerstvo pro místní rozvoj, nicméně pod stavební úřad budou nově spadat i části vodního hospodářství a silničně-správního úřadu. Pro tyto zaměstnance pořizujeme techniku z rozpočtu města,“ vysvětlil místostarosta, Bořivoj Švásta.
Novela stavebního zákona počítá se zavedením elektronického podávání a sledování žádostí o stavební povolení, zkrácení lhůt a celkové zjednodušení administrativních procesů. Jejím cílem je usnadnit stavebníkům proces povolování a podpořit rychlejší realizaci stavebních projektů.

V odloučeném pracovišti MŠ U Rybiček vystřídají v srpnu malé školáčky stavební dělníci, kteří opraví prostory dětem na nový školní rok. „Vstupní chodbu čeká nová podlaha, sanace mokrého zdiva a sanační omítky a opraveny budou rovněž okapové chodníky,“ vyjmenoval úpravy místostarosta, Josef Horák.
-hrad-

 

odebírejte přes RSS