Ořech osiřel, léto začalo na spoláku

13. 7. 2020 · 2 minuty čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Kultura

První divadelní představení letního programu Léto pod ořechem patřilo v Hustopečích ochotníkům z Divadelního spolku Haleny z Halenkovic u Zlína. Ti s sebou kromě komedie Dva na kanapi však přivezli i dešťové mraky, a tak se první večer Léta pod ořechem musel stěhovat do sálu Společenského domu. Atmosféru však stěhování nepokazilo.


„My jsme využili toho, že letos poprvé pořádáme divadla pod širým nebem v areálu M-klubu pod Společenským domem a po dohodě s herci jsme představení přesunuli do sálu tak, aby nám diváci nepromokli. Stejně tomu bude i u dalších divadelních představení i koncertů, které jsou na programu po celé léto a já věřím, že to ocení jak účinkující, tak návštěvníci,“ chválí si areál v Herbenově ulici produkční Jana Tupá.

Teplý a suchý sál společenského domu přišel divákům vhod. A rádi byli i herci z Divadelního spolku Haleny, kteří letošní program zahajovali a na scénu pod širým nebem se velmi těšili. „Těšili jsme se na tu atmosféru s vínem, čerstvým vzduchem a cvrlikáním cvrčků, ale co se dá dělat, počasí prostě nepřálo. Nicméně si myslím, že té komedii samotné to neublíží a diváci si ji i tak užijí a neodejdou nachlazení,“ kvitovala rozhodnutí pořadatelů režisérka a herečka souboru Marcela Palouchová. 

Šestičlenný soubor z Halenkovic u Zlína přivezl do Hustopečí situační komedii Dva na kanapi. „Je to manželská zápletka. Rozvádějící se manželé si najdou každý svého milence a v průběhu hry, kdy se snaží vzájemně vypudit ze společného bytu postupně přichází na to, že se vlastně mají pořád rádi a potřebovali by se naopak společně zbavit těch bokovek,“ nastiňuje děj režisérka.

Divadelní spolek Haleny vznikl před šesti lety a v Hustopečích se představil už loni na podzim v rámci Šmardova sousedského divadla. Jejich Pohádka o třech doktorech měla úspěch u dětí i dospělých. Možná proto, že členové souboru jsou dlouholetí přátelé a klape jim to na jevišti i mimo něj. „Jsme divadelní nadšenci, hrajeme pro své okolí, přítele a fanoušky hlavně v tom našem kraji. Proto jsme rádi, že už podruhé jsme mohli přijet sem k vám a zahrát si i před jiným, neznámým publikem,“ představuje soubor Palouchová.

Dvouhodinové představení dokázalo udržet pozornost diváků do poslední scény. Své dojmy z humorného kousku si mohli diváci i herci vyměňovat po skončení představení z oči do očí. „Máme tu víno a k poslechu i tanci nám tu hrál harmonikář Pavel Vintrlík, takže to bylo moc fajn. Ale těšíme se, že to další představení příští týden se už opravdu sejdeme pod naším ořechem a vychutnáme si to letní otevřené jeviště,“ doufá produkční Jana Tupá. 

Tak uvidíme, jaké počasí si přivezou herecké hvězdy Martina Hudečková, Vladimír Kratina a Jitka Ježková se svou komedií Sexem ke štěstí... -nov-

odebírejte přes RSS