Osudové ženy završily sezónu přednášek v knihovně

20. 5. 2019 · 1 minuta čtení · 2 fotografie

Místní knihovna se může pyšnit další úspěšnou přednáškou. Téma Osudové ženy tentokrát přijela odprezentovat autorka několika úspěšných knih, Martina Bittnerová. Přednáška posluchače seznámila s neobyčejnými osudy dvou známých českých spisovatelek, Boženy Němcové a Karolíny Světlé.

Výběr a sloučení těchto autorek do jedné prezentace není náhodný. „Obě autorky pojí silný životní příběh a málokdo ví, že se spolu tyto ženy jistou dobu velmi důvěrně přátelily,“ odhaluje spisovatelka Bittnerová, jež je svým zájmem o leckdy už zapomenuté autory proslulá. Na to, komu je přednáška určena, odpověděla stručně: „Je pro každého, koho to zajímá.“

Jak se ukázalo, místní na Němcovou a Světlou zřejmě ještě nezapomněli, neboť zájem o tuto přednášku byl obrovský. Posluchači zaplnili celou místnost s nadějí, že nahlédnou pod pokličku dosud ne příliš odhalených životů těchto autorek, což se jim bezesporu podařilo.

Osudové ženy se tak staly třešničkou na dortu přednáškové sezóny v knihovně. Tu v měsíci červnu čeká poslední akce, kterou před zaslouženými prázdninami chystá. Proběhne tradiční pasování prvňáčků ZŠ Komenského a ZŠ Nádražní na rytíře čtenářského řádu.

„Knihovna se promění v písmenkové království, a jak už to tak v pohádkách bývá, zájemci o rytířský titul budou muset splnit tři úkoly, aby mohli být pasováni,“ přibližuje nadcházející událost knihovnice Jana Unverdorbenová. „Tuto událost máme všichni moc rádi, protože nám děti předvedou, jak se za celý rok naučily písmenka, a pak to tu odprezentují i před rodiči a paní učitelkou. Pro ně je to taková slavnostní chvíle,“ dodává.

-slam-

odebírejte přes RSS