Ovčí bál lákal na hudbu, klobásky a půjčovnu lodí

5. 9. 2022 · 2 minuty čtení · 10 fotografí · 1 video
Téma Kultura

 Zářijový Ovčí bál patří mezi nejoblíbenější akce v Hustopečích. Nemalou měrou k tomu přispívá fakt, že organizátoři ze spolku Všehoschopných nezkazí žádnou legraci a navíc vybrané vstupné používají ke zvelebení města a okolí. Letos se zaměřili na zbudování plovárny u rybníků. A to i přesto, že v nich jaksi chybí voda.


V pátek 2. září se vzduchem v okolí města šířily rockové melodie, neutuchající smích a závan grilovaných dobrot. Na ovčárně za rybníkem se opět po roce konal legendami opředený, do temné noci zahalený a místními milovaný Ovčí bál spolku Všehoschopných. Po kolikáté už? „Po osmé. Pamatujeme si to přesně, přestože máme na první ročník úplné okno,“ začali rozhovor všehoschopní Mirek Vodák, Radim Nemeškal a Kamil Konečný.

Návštěvníci si mezitím dopřávali pivo i víno a grilované ovčí klobásky. O hudební zážitek se každoročně stará hned několik kapel, letos byly tři. „Nejvíce letos překvapili Hustí hudebníci. Ti nám tu ještě nikdy nehráli a sklidili obrovský úspěch. Chvíli jsme je podezřívali, že hrají na playback, ale ne, fakt jsou tak dobří,“ nešetřili chválou pořadatelé.

Kromě Hustých hudebníků zahráli i Poollitters ši Skrznaskrz a pod pódiem to vřelo. Znalce této akce už ani nepřekvapí množství různých kostýmů, ve kterých se účastníci dostavili. Letošní dress code zněl jasně: piráti a námořníci. Dobrovolné ale povinné vstupné totiž každý rok putuje na bohulibé dobročinné akce a pro letošní rok si spolek Všehoschopných vzal do hlavy, že u vyschlých hustopečských rybníků vybuduje plovárnu a půjčovnu lodí. „Myslíme to velmi vážně, dokonce jsme již podnikli jisté kroky. Je třeba si uvědomit, že pro naše účely plovárny, půjčovny lodí, potápěčské školy či jachtklubu není nutné mít rybníky zaplněné po okraj. V podstatě vám stačí trocha vody, a pomoci můžeme třeba i tím, že budeme vodu nosit po kýblech,“ mlžili Všehoschopní.

Pozornému divákovi videoreportáže neušlo, že o co uvolněnější atmosféra panovala pod pódiem, o to složitější bylo pro pořadatele odpovídat na dotazy zvídavých reportérů. Odpověď na otázku, zda se Ovčí bál uskuteční i příští rok si proto v nesestříhané verzi poslechněte v reportáži a obrázek si udělejte sami. -nov-

odebírejte přes RSS