Ovčí bál podpořil ptáky

13. 9. 2016 · 1 minuta čtení · 6 fotografí

Více než dvě stovky návštěvníků zamířily v páteční podvečer do Ovčárny za první hustopečský rybník. Všehoschopní pořádali bál s podtitulem Pro naše ptáky. Premiéru si členové spolku odbyli již v loňském roce, kdy výtěžek z dobrovolného vstupného putoval na výsadbu lip v polích. A pro velký úspěch nejen rostoucích stromů se rozhodli pro druhý ročník. Tentokrát se dočkají podpory ptáci v Hustopečích a nejbližším okolí. Na jejich nové budky se vybralo přes čtrnáct tisíc korun.

O zábavu se postarala kapela Pool Litters, k zakousnutí byly připraveny ovčí klobásy a čepovalo se hustopečské pivo.

Spolek Všehoschopných působí v Hustopečích již pět let. Pravidelně pořádá různé recesistické akce. Hlavním cílem je bavit lidi. V současné době čítá okolo třiceti osob. Svoje řady plánují i nadále rozšiřovat, ovšem kritéria pro přijetí jsou velmi přísná. A co musí úspěšný kandidát bezpodmínečně splňovat?

„Tak samozřejmě kromě toho, že mu musí chutnat pivo, tak by měl být ten člověk vtipný, nápaditý, kreativní a aktivně se podílet na naší činnosti“, uvedl Radim Nemeškal, člen spolku.

A těšit se můžeme i do budoucna. Všehoschopní plánují účast na Burčákových slavnostech, již tradiční drakiádu a v novém roce country bál.

(Text a foto: Jana Hrádková)

odebírejte přes RSS