Pacienti se dočkali radostného adventu

8. 12. 2023 · 1 minuta čtení · 9 fotografí · 1 video
Téma Z města
Ještě na začátku listopadu to vypadalo, že adventní doba v hustopečské nemocnici bude letos bez kulturních programů. Po odvysílání výzvy na platformách města Hustopeče se během jednoho víkendu ozvalo přes 250 zájemců z Hustopečí i okolí, kteří nabídli zdejším pacientům různorodá vystoupení. 


My jsme Lůžkové oddělení následné péče navštívili při koncertu Mužáckého souboru Vavřinec z Horních Bojanovic, který přítomné potěšil krásným zpěvem. „Přijeli jsme zazpívat písničky z našeho adventního koncertu, protože věříme, že sem přineseme trochu radosti. Podobné akce pro nás nejsou neobvyklé, vlastně z nemocnice se přesouváme do zdejšího Domova pro seniory, kde budeme pokračovat,“ těšil se vedoucí Jaroslav Novák. 

V nemocnici se už zastavily i děti hustopečským mateřských i základních škol, a svá vystoupení tu plánují i žáci Základní umělecké školy. Primářka by však akce ráda rozprostřela na celý rok a pacienti by uvítali i pravidelné návštěvy jednotlivců. „Máme tu deskové hry, které pacienti rádi hrají, dřív za námi chodili studenti pacientům předčítat z knih. To jsou takové menší akce, ale pro nás hrozně důležité. Nechceme pacienty zahltit kulturou, potřebují přece jen i odpočívat. Ale věřím, že ten zájem, který se zvedl v posledních týdnech nám dá dobrý základ pro to, abychom tu měli živo po celý rok,“ poděkovala za všechny nabídky Suská. -nov-

odebírejte přes RSS