Pád z koně jí obrátil život naruby. Nyní pomáhá i transparentní účet

6. 6. 2019 · 1 minuta čtení · 1 video
Téma Z města
Ivě Záděrové z Hustopečí je 36 let a koně miluje od dětství. Trávila u nich každou volnou chvilku a stali se pevnou součástí jejího života. Trénink 7. března loňského roku nebyl ničím výjimečný, a dokonce ani pád z koně, který si jen trochu víc povyskočil, nevypadal dramaticky. Ivě se však stal osudným.
Spadla tak nešťastně, že si i přes ochranné pomůcky zlomila druhý krční obratel. Verdikt lékařů zněl krutě: kontuze míchy, nehybnost od krku dolů, dýchání pomocí ventilátoru a poškození zraku. Nejen Ivě, ale také celé blízké rodině se život v jediném okamžiku obrátil a sto osmdesát stupňů.

Trvalo dlouhé měsíce, než Iva začala dýchat bez ventilátoru. Celá léčba je během na dlouhou trať. Jednoduché nebylo ani hledání zařízení, kde by se o pacientku postarali a poskytli jí efektivní péči. To se rodině povedlo objevit ve slovenských Piešťanech. Iva má zde za sebou první čtrnáctidenní pobyt. Do končetin se jí vrátil cit a dobře spolupracuje. Intenzivní dvoutýdenní rehabilitaci jí odborníci doporučují čtyřikrát ročně, péči si ovšem musí hradit nemocný sám. Denní sazba se blíží částce 400 EUR a potřebné jsou i další terapeutické pomůcky a doplňky, které nehradí pojišťovna.
I přes obrovskou snahu členů nejbližší rodiny není v jejich silách všechny tyto náklady pokrýt. Po dohodě s vedením města Hustopeče byl zřízen na podporu léčby Ivy u České spořitelny transparentní účet, který je aktivní od 30. května. Za tu dobu se dosažená částka blíží 400 tisícům korun. Přispívají příbuzní, kamarádi, kolegové, ale i úplně cizí lidé. Platby na účet jsou přehledné, bezpečné a dostupné každému, kdo se na ně chce podívat.
Těm, kteří se rozhodli jakkoliv pomoct, patří velké poděkování!
Číslo účtu: 5609266389/0800
Přímý odkaz na transparentní účet
-hrad-
odebírejte přes RSS