Parkovné po městě brzy zaplatíte z telefonu. Virtuální karty již fungují.

8. 2. 2024 · 1 minuta čtení · 1 video
Téma Z města
Hustopeče se po vzoru o mnoho větších měst připravují na plně virtuální systém parkování, díky kterému si budete moci zaplatit parkovné kdekoliv po městě přímo ze svého mobilního telefonu. Náročný systém má za sebou první fázi.


Od začátku února je možné si zakoupit virtuální parkovací kartu. „Virtuální karta nahrazuje karty tištěné. Nebude tedy docházet k tomu, že řidiči karty zapomínali třeba umístit na palubní desku. Kontrolu zaplaceného parkovného bude provádět městská policie, která po načtení SPZ vozidel ihned pozná, jestli má automobil zaplacenou kartu (v budoucnu i parkovací lístek) nebo ne. Řidiči si kartu mohou pořídit již nyní, a to tak, jak byli zvyklí. Na pokladně městského úřadu, kde uvedou SPZ automobilu, jméno a příjmení řidiče, adresu a nově také emailový kontakt, na který bude systém generovat upozornění jednak o platnosti karty a jednak třeba o aktuální uzavírkách parkovišť a další, “ představuje systém Robert Novák z krizového řízení města.      

Řidiči, kteří si na letošní rok zakoupili ještě karty tištěné se nemusí obávat, do systému budou zavedeni automaticky. Mohou se však přihlásit k odběru novinek, které systém řidičům automaticky posílá. „Stačí napsat na email parkovani@hustopece.cz a my si kontakt spárujeme. Je to takový bonus pro řidiče, který stojí za to mít,“ vysvětlil Novák.

Druhy parkovacích karet ani jejich cena se nemění a zakoupit si je může každý, kdo potřebuje parkovat v Hustopečích. „Karty máme rozdělené na návštěvnické, abonentní a rezidentní. Platí buď na všech parkovištích ve městě nebo jen na určitých místech a zakoupit se dají na celý rok nebo na pololetí,“ připomíná Novák.    

Už během dubna bude systém plně funkční a nabídne i zakoupení jednorázových parkovacích lístků. O spuštění a všech náležitostech budou řidiči včas informováni. -nov-

odebírejte přes RSS