Pátá etapa bezbariérových tras bude hotová zhruba za měsíc

14. 8. 2019 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video

 Město Hustopeče se snaží maminkám s kočárky, seniorům i hendikepovaným ulehčit pohyb v ulicích. Již řadu let postupně rekonstruuje chodníky a buduje kilometry bezbariérových tras. Kromě nové dlažby, širších obrubníků nebo pohodlných míst pro přecházení projekt pamatuje i na vodicí linii, která pomáhá slabozrakým. V místech, kde chybí přirozená hrana, jako například fasáda domu nebo oplocení, je vodicí linie zajištěna zvýšenou chodníkovou obrubou.


Letos na jaře začali dělníci pracovat na páté etapě bezbariérových cest, od tržnice Pavlína přes ulici Komenského, U Větrolamu, ulici Údolní až k ulici Mírové. „ Oproti předpokladům, že práce skončí do konce prázdnin, dojde k posunutí termínu. Konkrétněji to musíme dojednat se zhotovitelskou firmou, předpokládáme, že někdy v září bude hotovo,“ uvedl investiční technik města Radek Krušina. Zhotovitelská firma Stavby Rufa nemohla pokračovat v budování nových chodníků, protože musela počkat, až jiné firmy dokončí rekonstrukci vodovodu a plynovodu v ulici U Větrolamu a Údolní, která se zhruba o měsíc zdržela. Pracovníci by se na stavbu pátého úseku bezbarierové trasy měli vrátit 19. srpna.

Již se připravuje realizace šestého a sedmého úseku tras. Město přitom chce opět využít významnou podporu ze Státního fondu dopravní infrastruktury. O dotaci na bezbariérovou trasu od cukrárny Jitka přes ulici Tyršovu, až k Pavučině budeme žádat letos na podzim. Máme zadány projekční práce na bezbariérovou trasu od Kina směrem na Břeclav,“ prozradil Krušina. „K tomu, abychom mohli obdržet dotaci, je potřeba vyřídit majetkoprávně podklady i u těch pozemků v trase dost pozemků, které město nevlastní,“ pokračoval Krušina. Podobný problém je i v ulici Mírová, kde se vedou komplikovaná jednání s vlastníky pozemků. Dokončení tohoto úseku by propojilo dříve vybudované části bezbariérových tras a umožnilo tak jejich smysluplnější využití.

-kam-
44264

 

odebírejte přes RSS