Pavučina je otevřena - vítejte doma!

16. 9. 2019 · 2 minuty čtení · 12 fotografí · 1 video

Centrum volného času Pavučina slaví. Po téměř dvou letech kompletní výstavby se konečně dočkali nové budovy, o které snili od samého začátku fungování Pavučiny. Slavnostní otevření proběhlo 15. září v odpoledních hodinách, a na své si přišly jak děti, tak rodiče. Čekala je výtvarná dílny, jízda na koni, střelba z luku či občerstvení v podobě pomazánek, řízečků nebo cupcaků.

V současné době na stejném místě stojí nová, o patro vyšší, budova ve tvaru písmena ,,L”, která bude složit nejen zaměstnancům, ale hlavně všem, co budou Pavučinu ve svém volnu navštěvovat. Díky hornímu patru byly do budovy umístěny pokoje s kvalitním nábytkem a postelemi, které jsou určeny nejen pro místní děti, ale také pro různé turistické oddíly a děti z celé republiky.

Velkou roli v celé přestavbě centra volného času sehrálo město. ,,Od úplného a samého začátku, od té myšlenky, že by měla vzniknout nová Pavučina, samozřejmě hledání financí, studie, projektování, a potom samozřejmě soutěžení, soutěží se o všechno, od projektů po realizace, až do kolaudace,” mapuje práci města starostka Hana Potměšilová.

O stavbu se však zasloužili také tamější zaměstnanci, kteří přicházeli s nápady, jak by nová budova měla vypadat. ,,Oni dobře ví, co je potřeba, co tady musí být, aby Pavučina fungovala tak, jak má, aby ta činnost probíhala tak, jak se sluší a patří,” vysvětlil bývalý ředitel Bořivoj Švásta.

Velké prostory vybízejí k tomu být neustále zaplněny. Proto začala Pavučina nově spolupracovat s neziskovou organizací Diakonie Betlém. ,,Protože je ta budova opravdu nádherná a chtěli jsme, aby se využívala i v dopoledních hodinách, domluvila se spolupráce s Betlémem z Klobouk. Pět dnů v týdnu sem bude dojíždět handicapovaná mládež a bude tu mít svoje aktivity,” přibližuje místostarosta Švásta.

Spolu s novou stavbou vzniklo mimo jiné také nové logo Pavučiny, které s celým komplexem dokonale harmonizuje. Vybíralo se z několika návrhů Lukáše Průdka. Důležitým prvkem loga měla být hravost, jednotlivé části, které umožňují variabilní skládání. Podstatné byly také barvy, které ladí s těmi okolo oken a v interiéru.

-slam-

foto: Richard Skoumal

odebírejte přes RSS