Pavučina jede na plný plyn. V sobotu se pískovalo.

28. 10. 2019 · 2 minuty čtení · 11 fotografí · 1 video

Je tomu něco málo přes měsíc, kdy byla slavnostně otevřena nová budova Pavučiny a už tu vládne čilý ruch. Centrum volného času naplno funguje ze staré známe adresy a s kamerou jsme se tam proto vypravili na první z řady výtvarných seminářů.


"Převezli jsme všechno, co bylo uskladněno v M-klubu, takže všechny materiály a vybavení už je tu. Keramická dílna je také kompletně přestěhovaná. Kancelář, která sídlila po celou dobu stavby v Městské knihovně je také otevřena na Pavučině," popisuje stěhování pedagožka Hana Mokrá, která neskrývala nadšení z nových prostor. "Je to tu opravdu krásné, až se tomu nechce věřit, že se to povedlo. Všechny místnosti jsou prostorné a odhlučněné, takže může probíhat více kroužků najednou, aniž by se vzájemně rušily. Prostě paráda, jsme ohromně spokojení."

Rozjelo se kolem 40 kroužků, a naplánovány jsou i veškeré aktivity a akce do konce roku. Prostory, které ještě voní novotou se rychle zabydlují. V sobotu 26. října navíc odstartovala i série výtvarných seminářů. Poprvé na téma pískování. "Je to výtvarná technika, kdy pomocí křemičitého barevného písku vytváříme obrázky. Je velmi snadná, mohou to dělat děti od dvou let s pomocí rodičů." 

Přihlašování na semináře i všechny další akce, tábory či kroužky nově probíhá přes webové stránky Pavučiny, které také prošly inovací a kde je ihned po přihlášení do systému vidět zaplněnost. 

Paprsky slunce dopadající v nové klubovně na výtvory dětí vytvářely úžasnou atmosféru. Děti si v mezičase hrály na prostorné terase, maminky ocenily kávu a voňavé buchty. Už teď se všichni těší na další výtvarné setkání. "Hned v pátek 1. listopadu máme seminář výroby lapače snů, za čtrnáct dní potom budeme vyrábět plstěnou vílu. Budeme se snažit o to, aby každý měsíc minimálně jeden takový seminář byl," slibuje Mokrá.

V úterý 29. října navíc startují Halloweenské podzimní prázdniny, které navštívíme s kamerou a představíme vám tak další prostory krásné budovy. A určitě v brzké době zavítáme i do sociálně terapeutických dílen pro hendikepované, které v budově našly zázemí a skvěle doplňují denní program. -nov-

odebírejte přes RSS