Pavučina upletla síť zábavných akcí – do které se zapojíte vy?

28. 4. 2021 · 2 minuty čtení · 13 fotografí · 1 video

V našem seriálu Za zavřenými dveřmi jsme tentokrát vyrazili na Centrum volného času, kde jsme vyzpovídali ředitele Petra Fridricha.


Dveře Centra volného času Pavučina nejsou zavřeny na petlici. Naopak. Život zde se ani s absencí dětí nezastavil. Je potřeba se postarat o místní faunu, která se naposledy rozrostla například o zebřičky, a zároveň zaměstnanci připravují několik venkovních akcí. Z těch nejbližších to je Rej čarodějnic! „Lidé v Hustopečích mohou nalézt 15 čarodějnických listů, kde se mohou dozvědět více o čarodějnicích. Je to vtipně postavené a může to být pro někoho i přínosné,“ těší se ředitel Pavučiny Petr Fridrich, který nešetří nadšením. Děti mohou kromě putování po Hustopečích přidat i svou ruku k dílu. „Rádi bychom, aby sem k nám na Pavučinu děti přinesly vyrobené čarodějnice, které mohou zavěsit u nás v altánku, a to během čarodějnického víkendu,“ láká malé tvůrce Fridrich.

Za zábavou a dobrodružstvím můžete vyrazit také na Křížový kopec, kde až do 23. května mohou děti spolu se skřítky luštit šifry! „Skřítci zašifrovali takový vzkaz ke Dni země. Kdo má možnost a chuť si vyjít a zašifrovat si,“ usmívá se ředitel. Pavučině se stýská po dětech, jejich absenci tak alespoň řeší budováním lákadel, které malí svěřenci po svém návratu jistě ocení. „Ze Státního fondu životního prostředí vytváříme určité prvky, jako je například bylinková spirála, budeme vyrábět solární sušičku na bylinky, bude se osazovat spousta záhonů, a budeme revitalizovat jezírko, které protíká,“ vyjmenovává pan ředitel.

V plánu je také pec na chleba, včelí expozice či návod na výrobu vyvýšených záhonů. Lákadel je nejen pro děti připraveno spoustu! Chcete-li však svou nahromaděnou energii vybít již dnes z Pavučiny k vám letí tipy – Kamínková galerie a Moje pomoc planetě. „Kamínkovou galerii naleznete u nás na Pavučině, stačí nabarvit kamínek, který se vám bude líbit a přinést ho sem do galerie uložit. Druhá výzva je Moje pomoc planetě, kterou jsme vyzvali u příležitosti Dne Země. Můžete nám posílat nějaké fotky činu, vaší aktivity, kterou děláte pro pomoc této planetě. Může to být jakákoliv maličkost. Každá kapka může udělat to moře,“ zakončuje naše povídání Fridrich.

-vyh-

odebírejte přes RSS