Pavučinu ovládly divoké rytmy a tanec

7. 8. 2020 · 1 minuta čtení · 12 fotografí · 1 video
Téma SportKultura

Táborový maraton pokračuje a Pavučina poskytla tento týden zázemí dalším dětem. Tentokrát se jednalo o taneční nadšence, kteří se účastnili příměstského tábora Move Around Dance Camp. 


„Jsou to teda většinou holky, máme asi jenom čtyři kluky. Přihlašují se děti, které navštěvují i kroužek přes rok, ale máme tu také nějaké nováčky, takže je to tak půl napůl, každopádně všichni to zvládají perfektně,“ pochvaluje si letošní sestavu vedoucí tábora Šárka Hanáková.

Milovníci tance si na začátku léta mohou vybrat, jaký taneční tábor preferují – jestli příměstský nebo raději pobytový, který proběhl minulý měsíc. „Oba tábory jsou oblíbené, ale každý je zaměřený na jinou věkovou kategorii. Ten pobytový je spíše pro ty starší – juniory, tam jezdí víc dětí, kapacita je čtyřicet. Na příměstský tábor se hlásí děti od šesti do jedenácti let,“ vysvětluje Hanáková.

Největší rozdíl mezi táborem příměstským a pobytovým spočívá v přespávání. Jinak jsou si tábory harmonogramem docela podobné, a hlavně je oba spojuje láska k tanci. V pondělí a úterý táborníkům počasí moc nepřálo. Proto trávili veškerý čas vevnitř. Dopoledne se děti rozehřejí hrami, potom se učí taneční vazbu. Po obědě probíhají venkovní aktivity, například hledání pokladu u rybníka. Poslední táborový den táborníci zakončili dance battlem neboli tanečním soubojem, kde každý mohl ukázat, co v něm je.

Děti tančí hlavně pro radost. Zbytečně těžké choreografie ani náročné střídání jednotlivých druhů tanců vedoucí tábora nevyžadují. Na specifické taneční styly jsou ještě malé a vedoucí je tím neradi zatěžují. „Myslím si, že zatím to tady děti baví, takže jsem spokojená,“ usmívá se Šárka Hanáková.

odebírejte přes RSS