Pavučinu provoněl bylinkový tábor

19. 7. 2023 · 2 minuty čtení · 9 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Táborový maraton pokračuje a na Centru volného času Pavučina tento týden probíhají další příměšťáky, kde mohou děti smysluplně vyplnit volný prázdninový čas a přiučit se něčemu novému. Jedním z nich je tábor s bylinkovou pohádkou, který se po vydařené loňské premiéře vrátil a těší se nebývalému úspěchu.


“Jsme tu první den, ale protože se nám to minulý rok osvědčilo, děláme to i letos stejně. Děti sbírají bylinky, dozvídají se o nich důležité informace a myslím, že je to vesměs programově stejné, jak to bylo loni,” popisuje stručně tábor vedoucí Ingrid Florusová.

Málokoho by napadlo, že zrovna bylinky mohou být táborové téma na celý týden. “Bylinky a příroda – to je neuvěřitelná škála možností, takže jsme to pojali tak, že každý den, aby se jednotlivé bylinky dobře zažily, se věnujeme jedné bylince. Zrovna dnes je to jetel,” představuje pondělní bylinku vedoucí. “Ráno si uděláme motivaci, přečteme si o bylince pohádku, potom se rozdělíme na skupinky. Každá skupina pojme tu bylinku v jiném výtvarném duchu a vyrobí si něco v keramice a ve výtvarce. Poslední skupina je taková spíš badatelská, tam bylinky prostudujeme pod mikroskopem, zkusíme si ji zalít, uvaříme si a ochutnáme čaj a dozvíme se, na co se bylinka doopravdy používá a jak je užitečná pro člověka,” přibližuje táborový program Florusová.

Ačkoliv táborů Pavučina nabízí spoustu, bylinkový se řadí mezi ty opravdu oblíbené. Nejde jenom o téma, ale také o aktivity, které si táboroví vedoucí pro děti připravili. “O příměstské tábory je velký zájem obecně, ale jsem moc ráda, že rodiče nevybírají tábory dětem pouze podle termínu, ale že jsou tu opravdu děti, které výtvarnictví a badatelská činnost baví. Nejsou to vyloženě sporťáci, co by chtěli od rána do večera běhat na hřišti, to já jim tady neposkytnu. Opravdu se snažíme o to vytvořit širokou škálu a uspokojit potřeby všech dětí, což děláme tak, že máme nejen sportovní, všeobecné, ale i výtvarně zaměřené tábory. Tady jsou fakt výtvarníci a to je super,” pochvaluje si vedoucí táboru Florusová.

Téma bylinek, přírody a jejich využití se každoročně propisuje také do kroužku Bylinkohraní, který startuje se začátkem školního roku. Neváhejte do něj své děti přihlásit! -slam-

odebírejte přes RSS