Pečovatelská služba se oddělí od penzionu

23. 11. 2022 · 1 minuta čtení · 1 video
Téma Z města
Organizační složku Penzion a pečovatelská služba Hustopeče čeká zásadní změna. Od prvního ledna 2023 se rozdělí na dvě samostatné organizace. Na základě metodické návštěvy z Jihomoravského kraje o tom rozhodlo zastupitelstvo města. 


Důvody k rozdělení jsou velmi prozaické. „Na pečovatelskou službu čerpáme nemalé dotace, proto se snažíme dodržovat pravidla, která po nás chtějí poskytovatelé těchto dotací, ať už je to Ministerstvo práce a sociálních věcí nebo Jihomoravský kraj. Zvýšíme tím naše šance na získávání těchto financí,“ vysvětluje vedoucí penzionu Monika Trčková, která nově bude řídit pouze Pečovatelskou službu. 

Penzion pro seniory na Žižkově ulici a Senior doprava přejde do agendy druhého místostarosty Josefa Horáka. Zopakuje se tak model z doby před čtyřmi lety, tehdy penzion spadal pod vedoucího sociálního odboru. „Věřím, že to takto zvládneme, že to není práce pro nový úvazek, ale uvidíme. Každopádně je dobře, že bude penzion zvlášť, protože tak zamezíme i takovému nešvaru, že zdejší obyvatelé se dožadovali služeb, které spadají právě vyloženě pod pečovatelskou službu, nikoliv pod správu penzionu,“ doplnil místostarosta.

Prakticky zatím zůstává vše při starém a klienti obou služeb rozdíl nepocítí. Dokud se nenajdou vhodné prostory, bude mít pečovatelská služba sídlo v penzionu. „Dotkne se to v podstatě jenom zdejších nájemníků, a to pouze v tom smyslu, že se budou obracet na jiného správce,“ ujišťuje Trčková.

Město si od tohoto kroku slibuje větší šanci na financování a další rozvoj obou složek. Každá má totiž své specifické potřeby. „Zatím jsme v takovém lehkém napětí, protože toto rozdělení s sebou samozřejmě nese určitý stres. Byli jsme tu jako jeden tým, vzájemně jsme si pomáhali, fungovali jsme dohromady. Ale samozřejmě je nutné jednotlivé služby oddělit, to všichni chápeme, protože i pro nás to bylo mnohdy velmi náročné,“ věří Trčková. -nov-

odebírejte přes RSS