Pět hustopečských atletů reprezentovalo kraj

13. 12. 2016 · 2 minuty čtení · 2 fotografie
Téma Sport

Do reprezentace Jihomoravského kraje na mezikrajové utkání mladšího žactva se probojovala hned pětice mladých hustopečských atletů. „Je to zatím největší počet nominovaných žáků z našeho oddílu do krajského výběru. Navíc v kategorii děvčat jsme byli po JAC Brno druhou nejpočetnější výpravou,“ spokojeně konstatoval vedoucí oddílu SK Atletika Hustopeče Zbyněk Háder.

V samotném závodě v nové atletické hale v Ostravě mladí atleti dokázali, že nebyli do krajského výběru zařazeni náhodou. Nejlépe si vedla Adéla Stehlíková ve skoku vysokém mladších žákyň, která skončila celkově druhá za výkon 143 cm. Adéla dokázala, že na velkých závodech umí, porazila i dvě silné reprezentační kolegyně z Brna a vybojovala si pozici jedničky Jihomoravského kraje.

Ve stejné disciplíně potěšil trenéry Vojtěch Prokeš, který skončil pátý a vyrovnal si svůj osobní rekord, když se podruhé v životě dostal přes laťku ve výšce 150 cm. „Oba dva jsou příslibem pro nadcházející halovou sezónu výškařských mítinků," svěřil se nám Háder. „Od ledna sice přecházejí mezi starší žactvo, ale mají potenciál se zlepšovat a tak očekáváme, že jejich osobní maxima půjdou podstatně výš. Na trénincích vypadají oba velmi dobře," dodal Háder, kterého také velmi potěšil nový osobní rekord koulařky Agáty Šamalíkové. Ta se poprvé dostala přes deset metrů a výkonem 10,05 m skončila celkově sedmá. Agáta jako jediná z pětice našich závodníků bude ještě celý příští rok v kategorii mladších žákyň a věříme, že bude patřit mezi nejlepší v kraji.

Další dvě závodnice splnily svůj standard a jejich výkony byly jenom kousek pod jejich osobními rekordy. Kristina Špačková skočila do dálky 4,35 m a pomohla i štafetě na 6x200m; Martina Galburová zaběhla 60m překážek za 11,32 s. Celkově pak chlapci i děvčata z Jihomoravského kraje skončili na druhých místech. Přitom dívky od prvenství dělilo jen jeden a půl bodu. Snad se jim vytouženou zlatou medaili podaří vybojovat příští rok.

-had-

 

odebírejte přes RSS