Pět výtvarníků představuje v muzeu pět různých technik

8. 3. 2022 · 1 minuta čtení · 1 video
Téma Kultura

Současné rozvolňování vykouzlilo úsměv na tváři i umělcům. Poslední veřejná vernisáž, kterou bylo možné navštívit v Městskému muzeu a galerii, se uskutečnila téměř před rokem a půl, v září roku 2020. O to příjemnější bylo odpolední nedělní setkání, které v galerii zahájilo výstavu pěti talentovaných pedagogů působících na uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti. 


Vystavující učitelé své žáky vzdělávají na oborech malba, grafika a multimédia. „Velmi důvěrně se známe a samozřejmě i své výtvarné práce. Jedna z našich kolegyň tu měla výstavu už vloni, tak jsme se na její pozvání rozhodli vystavit v tomto krásném prostoru všichni,“ mapuje cestu obrazů z Uherského Hradiště jeden z pedagogů, Jan Pospíšil. Z možnosti vystavovat v Hustopečích má obrovskou radost: „Jsme nesmírně vděčni za to, že nám byla poskytnuta možnost navštívit tento krásný prostor, zvláště v dnešní době, kdy těch výstav není moc, je to pro nás pěkná akce.“

Zdi čtyř galerijních místností momentálně zdobí barevné obrazy Jana Pospíšila, svobodné vyjádření Miroslava Maliny, geometrické struktury Kamila Mikela, autorskou techniku Niké Silné – malbu světlem nebo senzitivní díla grafičky, malířky a kreslířky Dagmar Jahodové. 

„Kantoři se dělí na dvě skupiny – jedni jenom učí a druzí učí, a ještě jim to nedá a tvoří a vystavují. Vždycky se nás ptají na to, kde bereme čas na tvorbu, samozřejmě je to ve volném čase, o nedělích a po večerech. Je to náročné, ale je to nesmírně důležité, protože když žáci vidí, že jejich kantoři něco tvoří a vystavují, tak ta vazba kantor-žák je daleko bezprostřednější a zajímavější,“ zdůrazňuje Pospíšil.

Výstava s jednoduchým názvem Pětkrát je v Městské galerii dostupná do 27. března, tak ji nepropásněte! Ve všední dny je otevřeno od 9:00 do 16:30, v neděli od 14:00 do 17:00. -slam-

odebírejte přes RSS