Pilotní ročník projektu Tvoříme Hustopeče zná své vítěze

23. 6. 2021 · 1 minuta čtení
Téma Z města
Pilotní ročník participativního rozpočtu Tvoříme Hustopeče zná své vítěze. Nejvíce hlasů získal nápad na vybudování discgolfového hřiště na Křížovém vrchu, druhé místo si připsal pás zeleně oddělující plánovanou zástavbu za ulicí Generála Peřiny a bronzová medaile patří dětskému hřišti v blízkosti městské sportovní haly.

Realizaci mají jasnou první dva. Do projektu Tvoříme Hustopeče dorazilo celkem 20 námětů od místních a do hlasování postoupilo 18 realizovatelných. Z těch obyvatelé vybírali od 1. června ty, které je nejvíce zaujaly. Do hlasování se zapojilo 884 lidí a největší úspěch sklidily projekty discgolfové hřiště za 250 tisíc korun, pás zeleně za ulicí Generála Peřiny za 150 tisíc korun a dětské hřiště v blízkosti městské haly rovněž za 250 tisíc korun. Podívejte se na podrobné výsledky hlasování.

Z rozpočtu města je vyčleněno celkem půl milionu korun, a tak stoprocentní jistotu realizace mají první dva projekty. „Navrhovatele vítězných námětů kontaktujeme a budeme řešit jejich zhotovení. Nápad s třetím nejvyšším počtem hlasů, Dětské hřiště na levé straně Hustopečí, radní projednají a případně předloží na zářijové zasedání zastupitelstva. To může dát i tomuto záměru zelenou navýšením peněz určených pro participativní rozpočet,” vysvětlil koordinátor projektu a radní Michal Stehlík. V případě, že by prostředky určené pro první ročník projektu Tvoříme Hustopeče nebyly dočerpány, navýší finance určené pro participativní rozpočet v příštím roce.

„Za město Hustopeče chci v první řadě moc poděkovat těm, kteří zpracovali a odevzdali svoje návrhy, protože to chtělo  odvahu a kus svého volného času. Toho si opravdu velmi cením. A velké díky patří rovněž všem hlasujícím,” doplnil Stehlík.
-hrad-

Výsledky hlasování

 

 

odebírejte přes RSS