Zábavná show lákala děti do kroužku stolního tenisu

9. 1. 2019 · 2 minuty čtení
Téma Sport

Když jsme dorazili do ZŠ Nádražní v Hustopečích, neměli jsme tušení, jaká porce zábavy na nás čeká. Obrovskou tělocvičnu zaplnil houf malých dětí, učitelů a starších žáků, kteří si show nechtěli nechat ujít. Už od první chvíle měl program šťávu. Exhibice, ve které se utkali zástupci klubu TJ Agrotec Hustopeče, František Hanák a Jan Matlach, neměla chybu. Děti nadšeně tleskaly a povzbuzovaly hráče. Honza Matlach je známý a uznávaný šéf ping-pongu, a to nejen v Hustopečích, ale široko daleko.
U publika zabodovala jako obyčejně superhrdinka Iveta Vacenovská. Její kreace a odpaly míčku hlavou, pánvičkou, talířem a telefonem některým divákům dokonce vehnaly do očí slzičky smíchu.
Po exhibici nabrala zábava nový směr. Mini stoly, midi stoly, kulatý stůl, klasický stůl a 3 další stanoviště. Aktivit bylo nespočet a děti s radostí absolvovaly všechny.
Trenéři z klubu bavili děti u stolečků. Ukázali jim správný postoj, držení pálky i nahazování míčku. Zapinkat si přišli také učitelé a bavili se stejně dobře jako děti. Nezaháleli ani promotéři. Chodili mezi dětmi, žonglovali s míčky, dělali legrácky a lákali je do nového kroužku. Zabrat dostal také fotokoutek, ze kterého si děti odnesly na památku spoustu prima snímků. Úspěch měla i nová mezidisciplína. Tentokrát v podobě trefování míčku do kuželu, který měl náš superhrdina Marek na hlavě.
A na závěr přišla naše oblíbená část – rozdávání dárků. Dostalo se na každého školáka. Klub dostal sadu pálek, míčky, trička pro trenéry. Školu jsme obdarovali pingpongovým stolem značky Joola. Ze show jsme odjížděli s dobrým pocitem. Děti zjistily, že sport není žádná nuda a na nový kroužek stolního tenisu se už moc těší! Věříme, že se jim bude pinčes líbit.

text a FOTO: Tým Všichni za stůl

Kroužek stolního tenisu

Oddíl stolního tenisu TJ Agrotec Hustopeče zve do svých řad všechny chlapce i děvčata, kteří mají zájem navštěvovat kroužek stolního tenisu. Kroužek bude probíhat každé úterý a čtvrtek v době 16.00 – 17.30 hodin v herně stolního tenisu, která je součástí městské sportovní haly v ulici Šafaříkova. První trénink se bude konat v úterý 15. ledna 2019 v 16.00 hodin. Trenérem kroužku je pan František Hanák, který vlastní trenérskou licenci C. Při první návštěvě by byl vhodný doprovod některého z rodičů. Vezměte si s sebou sportovní obuv, trenýrky a tričko, pokud vlastníte pálku na stolní tenis tak i tu, pokud ne, dostanete od našeho oddílu.
Oddíl stolního tenisu by rád tímto navázal na dlouhodobě úspěšnou činnost mládežnických kategorií. V minulosti naši mladí hráči přivezli medaile z evropských šampionátů, získali jsme několik titulů mistrů republiky, tituly krajských i okresních přeborníků. Máme dostatek zkušeností naučit vás stolní tenis. Je to individuální sport, kde je každý odkázán pouze na sebe. Potřebujete rychlost, obratnost, vytrvalost, postřeh, ale také musíte u hry přemýšlet.
Tréninky jsou vedeny zábavnou formou, která vás všechny bude bavit. Jakmile zvládnete základní údery, budeme soutěžit i s hráči z okolních měst a obcí. Oddíl stolního tenisu vytvoří veškeré podmínky pro to, abyste se stolní tenis naučili.
Těšíme se na vás!

Jan Matlach, předseda oddílu stolního tenisu
František Hanák, trenér 

odebírejte přes RSS