Menu Hledat

Zábavná show lákala děti do kroužku stolního tenisu

9. 1. 2019 · 2 minuty čtení
Téma Sport

Když jsme dorazili do ZŠ Nádražní v Hustopečích, neměli jsme tušení, jaká porce zábavy na nás čeká. Obrovskou tělocvičnu zaplnil houf malých dětí, učitelů a starších žáků, kteří si show nechtěli nechat ujít. Už od první chvíle měl program šťávu. Exhibice, ve které se utkali zástupci klubu TJ Agrotec Hustopeče, František Hanák a Jan Matlach, neměla chybu. Děti nadšeně tleskaly a povzbuzovaly hráče. Honza Matlach je známý a uznávaný šéf ping-pongu, a to nejen v Hustopečích, ale široko daleko.
U publika zabodovala jako obyčejně superhrdinka Iveta Vacenovská. Její kreace a odpaly míčku hlavou, pánvičkou, talířem a telefonem některým divákům dokonce vehnaly do očí slzičky smíchu.
Po exhibici nabrala zábava nový směr. Mini stoly, midi stoly, kulatý stůl, klasický stůl a 3 další stanoviště. Aktivit bylo nespočet a děti s radostí absolvovaly všechny.
Trenéři z klubu bavili děti u stolečků. Ukázali jim správný postoj, držení pálky i nahazování míčku. Zapinkat si přišli také učitelé a bavili se stejně dobře jako děti. Nezaháleli ani promotéři. Chodili mezi dětmi, žonglovali s míčky, dělali legrácky a lákali je do nového kroužku. Zabrat dostal také fotokoutek, ze kterého si děti odnesly na památku spoustu prima snímků. Úspěch měla i nová mezidisciplína. Tentokrát v podobě trefování míčku do kuželu, který měl náš superhrdina Marek na hlavě.
A na závěr přišla naše oblíbená část – rozdávání dárků. Dostalo se na každého školáka. Klub dostal sadu pálek, míčky, trička pro trenéry. Školu jsme obdarovali pingpongovým stolem značky Joola. Ze show jsme odjížděli s dobrým pocitem. Děti zjistily, že sport není žádná nuda a na nový kroužek stolního tenisu se už moc těší! Věříme, že se jim bude pinčes líbit.

text a FOTO: Tým Všichni za stůl

Kroužek stolního tenisu

Oddíl stolního tenisu TJ Agrotec Hustopeče zve do svých řad všechny chlapce i děvčata, kteří mají zájem navštěvovat kroužek stolního tenisu. Kroužek bude probíhat každé úterý a čtvrtek v době 16.00 – 17.30 hodin v herně stolního tenisu, která je součástí městské sportovní haly v ulici Šafaříkova. První trénink se bude konat v úterý 15. ledna 2019 v 16.00 hodin. Trenérem kroužku je pan František Hanák, který vlastní trenérskou licenci C. Při první návštěvě by byl vhodný doprovod některého z rodičů. Vezměte si s sebou sportovní obuv, trenýrky a tričko, pokud vlastníte pálku na stolní tenis tak i tu, pokud ne, dostanete od našeho oddílu.
Oddíl stolního tenisu by rád tímto navázal na dlouhodobě úspěšnou činnost mládežnických kategorií. V minulosti naši mladí hráči přivezli medaile z evropských šampionátů, získali jsme několik titulů mistrů republiky, tituly krajských i okresních přeborníků. Máme dostatek zkušeností naučit vás stolní tenis. Je to individuální sport, kde je každý odkázán pouze na sebe. Potřebujete rychlost, obratnost, vytrvalost, postřeh, ale také musíte u hry přemýšlet.
Tréninky jsou vedeny zábavnou formou, která vás všechny bude bavit. Jakmile zvládnete základní údery, budeme soutěžit i s hráči z okolních měst a obcí. Oddíl stolního tenisu vytvoří veškeré podmínky pro to, abyste se stolní tenis naučili.
Těšíme se na vás!

Jan Matlach, předseda oddílu stolního tenisu
František Hanák, trenér 

odebírejte přes RSS
česky english deutsch