Písmenkové království má 100 nových rytířů

13. 6. 2018 · 1 minuta čtení · 11 fotografí · 1 video

Městská knihovna Hustopeče se opět po roce proměnila v Písmenkové království. Král s královnou se rozhodli vyzkoušet prvňáčky ze Základní školy Nádražní i Komenského ze čtení a dát jim příležitost získat titul rytíř písmenkového řádu. Děti se navíc seznámily s koktavým šaškem Kecálkem, který byl poslán do školy, aby se naučil číst.


Král dětem vysvětlil, jaké povinnosti obnáší stát se rytířem čtenářského řádu: „Rytíř se zavazuje, že se bude ke všem knížkám chovat s úctou, bude je chránit a stanou se jeho kamarády. Rytíř čte rád a čtením poznává krásu svého rodného jazyka a zdokonaluje si jeho znalost...“
Cesta prvňáčků k rytířskému titulu nebyla jednoduchá, musely splnit tři úkoly. „Prvním úkolem bylo najít první písmenko svého jména, druhým bylo přiřadit text k věci a třetí úkol byl nejtěžší: musely přečíst úryvek z pohádky a určit o kterou pohádku se jedná,“ vysvětlila knihovnice Jana Unverdorbenová.
Všem dětem se nakonec povedlo splnit čtenářské úkoly, a tak mohly slavnostně složit přísahu a za zvuku fanfár byly pasovány na rytíře čtenářského řádu. „Děti byly moc šikovné, proto od nás dostaly průkazku na rok zdarma,“ uvedla Unverdorbenová. Malí čtenáři si mají v knihovně z čeho vybírat. „Myslím si, že zde najdou plno vhodných knížek, stále nakupujeme nové. Snažíme se, aby zde byly knížky, které děti opravdu baví,“ dodala.

-ves-

 

odebírejte přes RSS