Ples gymnázia mířil na antické bohy

5. 3. 2024 · 1 minuta čtení · 8 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Ve společenském sále se mohli návštěvníci v pátek večer cítit jako v nebi – po tanečním parketu se proháněli bohové a bohyně známí z antické mytologie. To byl letošní 58. ročník plesu gymnázia Tomáše Garrigue Masaryka zahalený do antického ducha.


Školní ples je jednou z největších zatěžkávacích zkoušek studentů, kde si zkouší, jestli dokážou spojit své síly a jsou organizačně schopní. „Ladili jsme čas, hodně nám pomáhali učitelé, například s občerstvením, organizací kapely a tak, každopádně my jsme si připravovali překvapení, dělali jsme výzdobu, vymýšleli jsme program, ale naši učitelé nám opravdu hodně pomohli,“ pochvaluje si vzájemnou spolupráci studentka Magdaléna Klímová.

Všechny gymnaziální plesy se nesou v podobném duchu – už typicky je zahajuje speciální předtančení studentů nebo taneční vystoupení opravdových profíků, tentokrát v podání Táni Tomáškové a Daniela Blatného, kteří předvedli některé ze standardních a latinskoamerických tanců. „Samozřejmě se inspirujeme loňskými ročníky, ale snažíme se to udělat tak, aby to bylo co nejlepší a něčím trochu jiné. Nově teď vyhlašujeme krále a královnu plesu,“ prozrazují moderátoři plesu Magda Klímová společně s Šimonem Urbánkem.

Královské koruny nakonec obdrželi třídní učitelé obou třetích ročníků a večer vyvrcholil půlnočním překvapením, které museli studenti v reakci na neutuchající skandování návštěvníků dokonce zopakovat. „Chtěla bych hlavně poděkovat našim dvěma třídám, že jsme to zvládli, že jsme se domluvili, to jsem nečekala, ta domluva byla náročná, pořád se scházet, nějaké hádky taky proběhly. A samozřejmě bychom chtěli poděkovat taky sponzorům, bez nich by nebyla tombola a vůbec celý ples,“ vyjadřuje vděčnost studentka Klímová. -slam-

 

odebírejte přes RSS