Plesovou sezónu 2024 zahájila chasa

15. 1. 2024 · 1 minuta čtení · 9 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Dost bylo vánočních koled. Hustopečemi zněla v pátek 12. ledna dechová hudba. Hustopečská chasa zahájila plesovou sezonu roku 2024 svým krojovým plesem.


Taneční sál společenského domu se hemžil krojovanými páry z Hustopečí i okolí, které si nenechali ujít příležitost zúčastnit se tradiční zábavy. Nejvíce pozornost však budila chasa ze slovenské obce Kúty, kterou s Hustopečemi spojuje společný přeshraniční projekt. „U nás díky vzájemné spolupráci budeme moci postavit nový komunitní dům, vy zase budete moci zafinancovat částečné opravy a vybavení společenského domu. A když to tak funguje, je přirozené, že se i navštěvujeme, rádi jsme přijeli do Hustopečí a jen co se vyspíme, vezmeme vaši chasu zase na náš ples, takže je to takový náročnější víkend,“ smál se stárek z obce Kúty Patris Drška.

Společné předtančení v podobě besedy je každoročně nejočekávanější část programu. Letos se tančila ta česká. „Na plesech vždycky střídáme moravskou a českou besedu a letos to padlo na českou. Každá je úplně jiná, má jiné kroky, jinou hudbu. Mě osobně se ale právě líbí víc ta česká, protože mi přijde víc živější,“ svěřila se stárka Marie Vrbová.

Ples se Hustopečské chase vydařil na výbornou a už teď se těší na krojové hody. Letos poprvé je totiž budou moci uspořádat na novém place za společenským domem, který je těsně před dokončením. -nov-

odebírejte přes RSS