Menu Hledat

Plesovou sezónu v Hustopečích zahájilo 232 krojovaných

14. 1. 2014 · 1 minuta čtení · 4 fotografie
Sál praskající ve švech, dechovka i cimbálová muzika, neobvyklý počet barev krojových částí moravských i slovenských krojů. To byl patnáctý ročník krojového plesu v Hustopečích, který v sobotu pořádala Hustopečská Chasa. Ta přivítala, kromě dvou set „civilních“ také rekordní počet 232 krojovaných hostů z Moravy a Slovenska.
Střídání moravských a slovenských písní u cimbálu, zpívající šohaji držící se kolem ramen a dívčí sukně vlající do taktu písní cimbálky nebo dechovky, taková byla atmosféra krojového plesu v Hustopečích. Kromě místních a přespolních krojovaných z nejbližšího okolí na hustopečský krojový ples zavítala také početná skupina hostů a přátel ze Slovenska.
S přáteli ze Slovenska se rádi setkáváme na různých akcích, rádi se vidíme a vzájemně se zveme. Zpráva o plánovaném příjezdu celého autobusu ze Zvolenské Slatiny nenechal pořadatele v klidu, přinesl příjemné starosti s organizací plesu, které svérázně okomentoval člen Hustopečské Chasy Pavel Košulič: „Takové starosti jsme chtěli celé roky mít, jestli se nám vejdou lidé do sálu. Vždycky jsme se báli, abychom to zaplatili, aby došel aspoň někdo, takže mně se tyhle starosti docela líbí."
Ples byl zahájen českou besedou v provedení šesti koleček, čtyř z Hustopečí a po jednom z Popic a Moravského Svätého Jána, o hudbu se dělily DH Sokolka a CM Eliška.
O zvládnuté organizaci a výborné zábavě svědčí, poděkování, které záhy po plese přišlo ze Slovenska: „Ďakujeme priatelia za vynikajúci krojový ples. Super muzika, zábava…všetko. Dávno sme si tak nezatancovali. Za rok dovidenia FS Podhoranka."
Za Hustopečskou chasu Miroslav Prchal, foto: archiv Hustopečské chasy.
Více na www.hustopecskachasa.cz. 



odebírejte přes RSS
česky english deutsch