Pod ořechem na lechtivou notu

20. 7. 2020 · 1 minuta čtení · 12 fotografí · 1 video

Kulturní festival Léto pod ořechem hostil další herce. Tentokrát se jednalo o všem velmi dobře známé tváře i hlasy. S komedií Sexem ke štěstí se přijela ukázat Martina Hudečková, Vladimír Kratina, Jitka Ježková a Vilém Udatný. Vzhledem k tomu, že od února herci netrénovali, zkoušku si střihli ještě před samotným vystoupením.

„Zkouška vypadala dobrodružně a teď jsme zvědaví, jestli bude stejně dobrodružně vypadat i to představení, protože já osobně jsem nebyla na jevišti od března, takže jsem ráda, že právě v tomto kraji a s tak veselým publikem to budu mít jako další premiéru,“ prozradila herečka Martina Hudečková. Představení opravdu dobrodružné bylo – především pro diváky, kterým se naskytl pohled i na dramaticky vyhrocené a lechtivé scény. Ty pramenily především z hlavní zápletky, a to koučování sexuálního života dvou ne tak úplně náhodných lidí. Právě sex-koučingu se v představení ujala herečka Hudečková, která se věnuje momentálně spíš divadlu než dabingu.

Diváci se po celou dobu představení věnovaném vztahům mezi dvěma páry náramně bavili. Vypovídal o tom neutichající smích, tiché šeptání vtipných replik i standing ovation na závěr komedie. I herci si své vystoupení užili. Někteří i právě proto, že jsou pro ně Hustopeče druhým domovem. „Já jsem tady byl mockrát, už před lety. Mám tu kamaráda vinaře Mirka Hrabala a už v sedmdesátých letech minulého století jsme za ním jezdívali do jeho původního sklípku. Když jsme přijížděli, vyprávěl jsem kolegům, co kde je a co jsem tu už zažil,“ překvapuje Vladimír Kratina.

Počasí se ani v pátek netvářilo příliš letně, ale komu z diváků byla zima, mohl se zahřát vínem od místních vinařů nebo tancem u cimbálové muziky Galán, která po představení začala vesele vyhrávat.

-slam-

 


odebírejte přes RSS