Pod ořechem zazněl folk a stavěl se i cirkus

24. 8. 2020 · 2 minuty čtení · 17 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Předposlední víkend kulturního programu Léto pod ořechem přilákal na zahradu M-klubu milovníky folku a rodiny s dětmi. Páteční koncert Vojty Kiďáka i nedělní divadélko pro děti si našli své publikum a jedno měli společné - pohodu a radost.


Letní prázdniny se pomalu chýlí ke svému konci a s nimi i kulturní program na zahradě M-klubu. Předposlední víkend našlo cestu do stínu pod ořechem několik desítek diváků. V pátek 21. srpna potěšil milovníky folku písničkář Vojta Kiďák Tomáško. „Já jsem vlastně skladatel, protože si píšu texty i hudbu. Za těch asi 50 let, co jezdím po naší zemi vzniklo těch písniček hrozně moc, asi kolem tří set,“ představuje se sám Tomáško.

Hustopečskému publiku představil Kiďák své největší hity jako Zelená košile, Náklaďák do L.A. nebo Morava, ale i několik novinek. Obdivovatel Marka Ebena či Boba Dylana stále píše nové věci a ve své tvorbě klade důraz na texty a sdělení. „Hodně si potrpím na to, aby byly dobré texty. Zakládám si na tom, že divákovi chci něco říct, ať už je to veselé nebo smutné. Ale vždycky tam musí být to sdělení, posluchač musí vědět, o čem zpívám,“ zdůrazňuje Tomáško.

Písně o lásce i přírodě se rozléhaly areálem a vnášely do teplého večera klid a pohodu.

O poznání rozvernější nálada vtrhla pod ořech v neděli odpoledne spolu se dvěma klauny z Divadla Facka. Publikum značně omládlo a místo tónů kytary se do okolí rozléhal dětský smích. „Přivezli jsme představení pro děti i rodiče o dvojici klaunů, kteří utekli z cirkusu a pokouší se založit cirkus vlastní. A k tomu potřebují samozřejmě artisty, které hledají mezi dětmi. Je to hodně interaktivní a celé to zakončíme pohádkou. Podle počtu odvážných dětí to bude buď s nimi nebo bez nich, to se uvidí,“ představil pásmo herec Sergej Sanža.

Dětí přišlo dostatek na to, aby mohli klauni odehrát známou pohádku o veliké řepě. Konkurz na cirkusové talenty dopadl v Hustopečích na výbornou a tak se třeba brzy dočkáme oficiálního zrodu nového zábavního tělesa. 

Závěrečný večer Léta pod ořechem bude patřit v sobotu 29. srpna Divadelnímu souboru Zdeňka Štěpánka a jejich situační veselohře Dovolená s rizikem. Předprodej vstupenek na www.kinohustopece.cz.  -nov-

odebírejte přes RSS