Podzimní sezóna Plaveckého klubu Hustopeče

6. 1. 2017 · 2 minuty čtení · 1 fotografie
Téma Sport

Klub má nyní nejširší členskou základnu v historii. Nejmenší děti se připravují pod dohledem kvalifikovaných trenéru již od září na své první závody, těm nejmladším je sotva šest let.

Moravskoslezská liga nejmladšího žactva (6-9 let)

Nejmladší plavci ročníků 2007-2010 závodili 5. listopadu v Brně na největších závodech této věkové kategorie. Pro mnohé plavce to bylo vůbec poprvé, co se postavili na startovní blok. Všichni do jednoho se s tím poprali statečně, vždyť zaplavali všechno v osobních rekordech.

Nejúspěšnější byla Lucie Svobodová, její třetí místo na 50m VZ bylo zasloužené, ze svého osobáku stáhla téměř dvě vteřiny. Každou disciplínu plavalo více jak 30 závodnic. Lucie byla ještě šestá na 50m Z a sedmá na 50m P. Dále jsme měli spoustu umístění do první desítky a mnohdy chybělo skutečně málo, aby i ostatní stáli na stupních vítězů.

Velkou pochvalu si zaslouží: Adélka Bálintová, Gábinka Doležalová, Nikolka Mikulicová, Františka Náležínská, Miladka Náležínská, Emička Škrabalová, Adam Fiala, Matyáš Havlín, Filip Holásek, Vašík Padrta a Christian Witpeerd.

Krajský přebor - Brno-lesná - 13. listopadu (12-14 let)

Závody proběhli za účasti našich plavců, kteří si i přes velkou nemocnost na začátku října zaplavali osobní rekordy. V Brně nás reprezentovali: Bečvová J., Hošková A., Přibylová, J., Vyorálková L., Nečasová M., Witpeerd L., Válek S., Svatoň R., Klemeš J., Hnilička J.

Na Mistrovství České republiky se bohužel nikdo neprobojoval.

Krajský přebor - Blansko - 30. listopadu (10-11 let)

V Blansku za náš oddíl plavali: Hnilička F., Pinkava Š., Tioka J., Ulmann M., Ambros P., Nádeníčková A. V této skupině se nám na Pohár České republiky, který se bude konat v Karviné (10 let) a Třebíči (11 let) kvalifikovali, až na Patrika Ambrose, všichni. Věříme, že to Patrikovi vyjde příště.

Pohár České republiky – Karviná (10 let)

Na tento závod jsme se těšili všichni, jak rodiče, tak trenéři, neboť jsme byli ve velkém očekávání, zda se naší chlapecké štafetě na 4x50m VZ podaří obhájit bronz z letního klání.

Nejdřív se plavaly individuální disciplíny, kde si počínali všichni kluci (Štěpán Pinkava, Matyáš Ulmann, Filip Hnilička a Jakub Tioka) velmi dobře. Padla většina osobních rekordů, ale o nejhodnotnější výkon se postaral Štěpánek Pinkava na 50m Motýl, kde doplaval šestý. Čas měl o tři vteřiny lepší než na nominačním kraji. Velká gratulace.

Síla této čtveřice je ale ve vyrovnanosti, štafeta na 4x50m polohový závod, měla napovědět, jak na tom budeme ve srovnání s ostatními oddíly. V letním závodě jsme byli čtvrtí a toto umístění jsme zopakovali, jen ten odstup od bronzu byl tentokrát minimální. Plavci z Náchoda nám nakonec uplavali jen o vteřinu.

Vše jsme si vynahradili v závěrečné štafetě na 4x50m VZ, tentokrát jsme si s velkým náskokem před Náchodem obhájili bronzové medaile za Kometou Brno a Krokodýlem Brno, kterých jsme se dlouho drželi. Především čas 2:28,2 je velmi kvalitní.

Všem plavcům blahopřejeme za předvedené výkony!!! 

Vladimír Klimeš, vedoucí Plaveckého klubu Hustopeče

Plavecký klub Hustopeče vás srdečně zve na 24. ročník plaveckých závodů Hustopečský džbánek. Hostem závodu a hlavní ceny předá úspěšný reprezentant o olympionik ze Sydney v roce 2000 - Daniel Málek.odebírejte přes RSS