Pohádka máje v Hustopečích naposled před derniérou

14. 2. 2023 · 1 minuta čtení · 1 fotografie · 1 video
Téma Kultura
Od své premiéry v roce 2021 si divadelní představení Pohádka máje Divadelního spolku bratří Mrštíků v Boleradicích získala srdce mnoha diváků. Letos v březnu ji čeká derniéra, proto ji režisérka Iva Kahounová ještě naposled vyvezla do Hustopečí.


Ne náhodou v předvečer svátku zamilovaných. „Chtěla jsem inscenovat Pohádku máje jako pohlazení pro ty, kteří ještě nezapomněli být romantiky. Je to onen idylický příběh Viléma Mrštíka, který jsem lehce upravila a doplnila scénami z románů bratří Mrštíků Rok na vsi. Ale pořád je to ten klasický a dobře známý román podle dramatizace Libora Plevy,“ prozradila režisérka.

Mezi dvacítkou herců zazářili i hustopečští. Hned hlavní roli si střihl místní Matyáš Kyncl. Klasický příběh režisérka ozvláštnila netradičními kulisami. „Kulisy v podstatě nemáme, protože jsme je nahradili projekcemi, které nám naznačují jednotlivá roční období a prostředí. A protože i román vznikl v době impresionismu, tak jsou projekce impresionistické,“ usmívala se Kahounová

Právě díky náročné projekci není možné představení hrát na všech jevištích. I tak během dvou let stihl soubor odehrát 26 repríz. 

Již nyní oblíbený soubor připravuje další inscenace. „Kolega Jiří Merlíček připravuje operetu Na tý louce zelený, a už nějakou dobu hrajeme i pohádkovou hru Princové jsou na draka. A co bude dál, to se uvidí zase na podzim,“ nechtěla prozradit Kahounová. -nov- 

 

odebírejte přes RSS