Poliklinika v novém kabátě ušetří energie

19. 9. 2018 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma Z města

Poliklinika má nový výtah, světla, čalounění lavic i zpevněné parkoviště. Kromě toho dostane i nový kabát. Město bylo úspěšné v žádosti o dotaci na zateplení objektu, kterou poskytl operační program Životního prostředí, jehož účelem bylo snížit energetickou náročnost veřejných budov. „Je to pěkně vysoutěžená zakázka. Náklady na zateplení Polikliniky, včetně střechy a rekonstrukce kotelny, nás vyjdou na něco přes 3 miliony korun,“ objasnil místostarosta Bořivoj Švásta. „Dotaci jsme získali více než 1 milion, zbytek je spoluúčast města,“ dodala projektová manažerka Pavla Novotná.


Práce na zateplení objektu jsou v plném proudu. Termín dokončení je naplánovaný na říjen. Stavební úpravy se běžného chodu Polikliniky dotknou minimálně. „Snažíme se, aby se investice nájemců nedotkla. Je to v součinnosti s firmou a firma pracuje dobře,“ řekl Švásta. Město také vedlo rozhovory se současnými nájemníky prostor Polikliniky. „Někteří si přáli klimatizační jednotky, proto budou před závěrečným zateplením nainstalovány do třech ambulancí,“ doplnil.
Na zateplení Polikliniky významně přispěla dotace. Proto zde bude zavedený důsledný energetický management. „Spotřebované energie budou v pravidelném měsíčním intervalu sledovány naším investičním technikem. Chceme sobě i fondu dokázat, že opatření, které jsme zavedli, vedou k energetické úspoře,“ uzavřela Novotná.

-ves-

 

odebírejte přes RSS