Adventní výzva pro děti Pomoz - přispěj - vybuduj!

27. 11. 2020 · 1 minuta čtení · 1 fotografie · 1 video

V kostele svatého Václava na Dukelském náměstí stojí prázdný Betlém a všechny děti se mohou zapojit do adventní výzvy, během které nejen že doplní k jesličkám všechny postavičky, ale ještě k tomu pomohou známým i neznámým... O co jde?


"Chtěli jsme motivovat děti k dobrým skutkům, které k adventu patří. Vyrobili jsme dřevěné figurky, které děti mohou do 23. prosince sbírat a umístit k jesličkám v kostele," představuje děkan římskokatolické farnosti, který aktivitu připravil s pomocníkem Petrem Najmanem.

Úkolů pro děti je hned několik. "Rodiče pověří děti nějakým úkolem a odmění je drobnou mincí, kterou však děti následně vhodí do pokladničky u jesliček. Tím si jakoby koupí jednu tu figurku, kterou mohou k jesličkám postavit. Vybrané prostředky použijeme na nákup vánočních dárků pro děti ze slabších rodin," dodává děkan.

Splněné úkoly či dobré skutky, kterých si rodiče u dětí sami všimnou pak mohou napsat na lísteček a odevzdat do misky u jesliček, aby bylo zřejmé, jakými činy se děti vyznamenaly.

Kostel je otevřený každý všední den od cca 17:00 do 19:00 (čas zpovědí a bohoslužeb) a v neděli ráno a odpoledne. Zavítat a přispět svou troškou sem může každý.

Společné dílo bude následně vystavenou při půlnoční mši svaté na Štědrý den ve čtvrtek 24. prosince. -nov-

odebírejte přes RSS