Pomozte nám pomáhat

4. 8. 2017 · 1 minuta čtení · 2 fotografie
Téma Z města

V Hustopečích jsou k dispozici kontejnery na sběr textilu, obuvi a hraček, které obsluhuje nevládní nezisková organizace AIDED. Jejich obsah – tedy dary občanů za dobu provozu sběrného systému posloužily v rámci mezinárodní humanitární pomoci, ale zejména přímo v regionu. Charita AIDED už loni začala v rámci IZS Jihomoravského kraje velmi intenzívně pomáhat Hasičskému záchrannému sboru v celém kraji vytvářet tzv. balíčky nouzového přežití, podniky v regionu získávají levnější bavlněné tkaniny na čištění apod.

To všechno může charita AIDED připravovat v případě, že ve sběrných nádobách najde dary upotřebitelné. „V poslední době se však v nádobách objevuje i znehodnocená surovina, která může kontaminovat celý obsah. Přestože apelujeme na zabalení darů do igelitových obalů, nacházíme v nádobách volně ložený textil, který vlhne a v horkém počasí rychle plesniví. Občas je tento textil znečištěn, mezi materiálem se objevují ostré předměty, rozbité lahve nebo střepy. Nedávno se náš pracovník při vyskladňování kontejneru v Hustopečích zranil o skleněný střep,“ konstatovala Mgr. Jana Vlková z AIDED. „Proto prosíme všechny dárce, aby textil balili do pytlů nebo starých igelitových tašek. Materiál pak jde lépe nebo vůbec dál využít. A to je především smyslem našeho sběru – pomáhat. Pomozte nám tím, že využitelný materiál zabalíte. Pomozte nám tím, že do kontejneru nevhodíte, co tam nepatří,“ žádala Jana Vlková.

V Hustopečích kontejnery AIDED najdete na stanovištích tříděného odpadu na ulici U Větrolamu, Gen. Peřiny, Tábory, Na Sídlišti, Šafaříkova, Masarykovo nám. a na ulici Komenského.

Srdečně děkujeme všem obětavým dárcům, Městu Hustopeče a jeho technickým službám za aktivní spolupráci. Děkujeme.

Jana Vlková za AIDED z. s.

19367

19368

 

odebírejte přes RSS