Popelnice na bioodpad jsou k dostání na sběrném dvoře

24. 5. 2017 · 1 minuta čtení
Téma Z města
Jsme rádi, že zájem o třídění bioodpadů neutuchá. Po delší době je možné získat na sběrném dvoře zdarma popelnici na bioodpad. Speciální hnědé sběrové nádoby jsou opatřeny spodním roštem, větracími otvory, nálepkou BIO a také čárovým kódem pro zavedení do systému svozu, takže již není třeba běhat na úřad. Biopopelnice jsou určeny pro svoz zelených odpadů od občanů. 

V roce 2013 a 2014 jsme v rámci projektu v Hustopečích rozdali přes 1000 nádob na bioodpad. Od té doby přibyly v Hustopečích nové domy a my jsme rádi, že jejich obyvatelé mají zájem třídit bioodpad. Do dnešního dne nezbylo novým zájemcům o třídění, než si nádobu na bioodpad koupit za své. V reakci na poptávku po biopopelnicích svozová společnosti Hantály a.s. dodala městům a obcím omezený počet nádob na bio. Úplně přednostně jsou určeny novým zájemcům o třídění bioodpadů.  

Pokud tedy chcete začít doma třídit biologicky rozložitelné odpady, vyzvedněte si popelnici na sběrném dvoře (provozní doba Po 12-18, St 8-12, Pá 12-18, So 9:30-18). 

Ivan Chrastina, Městské služby Hustopeče  
Ondřej Němeček, MěÚ Hustopeče, OŽP

 

odebírejte přes RSS