Poslední dny ve školkách

20. 6. 2019 · 2 minuty čtení · 10 fotografí · 1 video

Prázdniny jsou za dveřmi a konec školního pro mnohé znamená významný životní předěl. Ve čtvrtek 13. června proběhlo na Radnici slavnostní pasování dětí z mateřské školky U Rybiček na školáky. Čestné role se ujal pan místostarosta s velkou pomocnicí pastelkou. Po slavnostním aktu se každý školáček představil a řekl, čím by chtěl v životě být.


Loučení se školkou pokračovalo ve středu 19. června na zahradě školky. Děti se proměnily v piráty, vyráběly masky, plnily úkoly na stanovištích a poté si ve své lodi s chutí zazpívaly pravé pirátské písně. Následovala hostina s dobrotami od maminek, vlastnoruční příprava pizzy k večeři a po setmění všechny čekala stezka odvahy, hledání pokladu a dobrodružné nocování ve školce.
Zeptali jsme se dětí, co se jim ve školce líbilo. Děvčata nejvíc bavilo vyrábění, kluky zaujalo hledání pokladu a různé výlety.Děti, které odcházejí ze třídy Sluníček a Motýlků nám také prozradily, že se těší do školy na to, jak budou dostávat jedničky, jak budou mít tělocvik a taky na obědy. Paní učitelka Růžena Srholcová k tomu dodala: „ Přála bych jim, aby se jim ve škole dařilo, aby se jim tam líbilo a i kdyby třeba neměli jenom samé jedničky, tak aby byli spokojení!“ Poslední dny ve školce však neprožívaly jenom děti. „ Mám z toho takový smíšený pocit, radostný i smutný, protože i já odcházím, jdu do důchodu,“prozradila paní učitelka Jarmila Pírková.

Dojemné pocity z loučení, které prozrazují osobní vztah paní učitelky k dětem, bylo znát i v Mateřské školce Pastelka. „Když přijdou malé tříleté děti, je to vždycky náročnější, než se zadaptují, seznámíme se, oni poznají pravidla, režim ve školce, trvá to delší dobu. A potom, když se loučí, je to vždycky dojemné,“ řekla paní učitelka Ilona Pelikánová ze zelené třídy.

Na Pastelce se rozloučení spolu se slavnostním pasováním konalo v úterý 18. června v altánku na zahradě školky. Po úvodní písničce v podání samotných hlavních aktérů odpoledne klaun lehce přezkoušel jejich školní zralost. Potom už mohli jeden po druhém pokleknout a nechat se přiléhavým mečem pasovat na školáka. Předání slavnostní šerpy a přípitek ukončily vážnější oficiální část odpoledne, na kterou navázala volnější zábava s diskotékou, balónky, bublinami a zmrzlinou.

Děti nám ještě prozradily, že jejich nejoblíbenější hračkou ve školce byla prolézací pyramida nebo kuchyňka, do školy se řada z nich překvapivě těší na matematiku. Všechny hračky ale budou muset školáci nechat ve školce. Paní učitelka Miroslava Malárová z červené třídy jim do nové životní etapy popřála: „Ať se jim ve škole daří a bude-li někdy nějaká dvojka nebo trojka, vůbec nic se neděje, hlavně a ať se mají dobře a ať jsou to šťastné děti!“

 -kam-

odebírejte přes RSS