Poslední kniha Mičanové? Městečku Štinkava se nevyhnou vraždy ani příchod temných sil

12. 9. 2018 · 2 minuty čtení · 5 fotografí · 1 video

První poprázdninové pozvání do literární kavárny patřilo hustopečské rodačce Daniele Mičanové. Autorka známé upírské trilogie, překladatelka, milovnice starého Egypta a všeho tajemného představila svou poslední knihu Smrt pod vinicemi. „Všechny moje knihy jsou tak trochu prokleté. Počítala jsem s tím, že bude venku před dvěma lety, ale podařilo se nám to až tento rok. Ale bylo to k dobru věci, protože jsem po spolupráci s malými nakladatelstvími dostala smlouvu s velkým nakladatelstvím MOBA,“ prozradila spisovatelka Daniela Mičanová.


Smrt pod vinicemi je řazena do detektivního žánru, ale autorka jí dodala mysteriózní rozměr. Sama ji označuje za horor typu knih Stephena Kinga. „Kniha není pro každého, je to žánrová záležitost. Dokonce bych se odvážila říct, že to je horor, a to jeden z nejstrašlivějších, jaký jsem kdy napsala. Chvilkami až připomíná masakr. Já doufám, že čtenáři pochopí nadsázku, pobaví se a odpustí mi to,“ představila s úsměvem knihu Mičanová.
Děj knihy se odehrává v současnosti a je zasazený do typického jihomoravského městečka jménem Štinkava. „Tímto se omlouvám hustopečské říčce Štinkavě, že jsem si vypůjčila její jméno, ale ono to navádělo. Německé stinken znamená smrdět. Jednou z charakteristik, které jsou pro tu vesnici typické, je to, že po večerech nelibě zapáchá, což jak se ukáže dále, je znamení příchodu temných sil. Ale to bych moc prozrazovala, to nemohu,“ řekla Mičanová.
Mičanová nebyla hostem literární kavárny poprvé. Navíc některá svá díla zde i křtila. Podobná setkání se čtenáři velmi vítá. „Autor je sám od sebe samotář. Nedá se to jinak napsat, než sedět sám ve čtyřech stěnách. Když má kniha několik set stran a píšete ji několik měsíců, tak vám schází lidská společnost. Proto je důležité, abyste knihu představili, abyste měli od čtenářů zpětnou vazbu a abyste se s nimi setkali,“ vysvětlila se Mičanová.
Příští rok vyjde Daniele Mičanové další kniha. Smrt v recepci slibuje opět detektivní zápletku, ale tentokrát nadpřirozené síly vystřídá selský rozum.

-ves-

 

odebírejte přes RSS