Potravinová pomoc pod věží děkuje za dary

26. 4. 2023 · 1 minuta čtení · 1 video
Téma Z města

Trvanlivé potraviny, konzervy, instantní jídlo či hygienické potřeby. Potravinová pomoc pod věží kostela sv. Václava požádala o potravinové dary a štědří dárci přispěli lidem v nouzi přes 377 kilogramů potravin a 40 kilogramů drogistického zboží. 


Přestože dárců se sešlo dost, výtěžek sbírky byl menší, než v uplynulých letech. Organizaci se však podařilo zapojit i do Národní sbírky potravin, která ve stejném termínu probíhala po celém Česku. Ze supermarketu v Židlochovicích si přivezli dalších 412 kilogramů potravin a 21 kilogramů drogerie. Z nich však musí 30% odevzdat Potravinové bance v Brně, pod kterou Hustopeče spadají. „Právě z Brna si totiž i my přivážíme potraviny, když máme prázdný sklad. Nicméně i v Brně je velká poptávka, mnohdy nás ani z Brna nedokáží plně zásobit, proto jsme tak vděční za každého, kdo nám příspěvky přinesl a přináší. Moc si toho vážíme,“ poděkovala koordinátorka pomoci Michaela Straková.

Počet potřebných, kterým potravinová pomoc pomáhá se neustále zvyšuje. Aktuálně je to 101 osob. „Jsou to lidé, kteří se dostali do nějaké nouze. Máme tady seniory, maminky s dětmi, lidi bez domova nebo třeba rodiny, kterým prostě některý měsíc nevyjdou finance. Všichni žijeme v těžké době, náklady na domácnosti se zvyšují a velmi snadno se rodina může dostat do situace, kdy nemá na nákup potravin. A pro tyto případy tady jsme. Bohužel jich přibývá, takže budeme doufat, že to, co nám dárci přispěli, vydrží do podzimního kola,“ přeje si Straková. -nov-

odebírejte přes RSS