Poutníci slaví 50. výročí a zahráli i v Hustopečích

20. 9. 2021 · 2 minuty čtení · 12 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Snad neexistuje člověk, který by si minimálně ve škole nezazpíval písničku Panenka. A milovníci country dobře znají i jejich autory - legendární kapelu Poutníci, který v loňském roce oslavila 50. výročí. Nemohli jsme si proto nechat ujít příležitost a přišli jsme si s kapelou popovídat v sobotu 18. září na Den otevřených dveří společnosti Agrotec, kde poutníci zahráli.


Den otevřených dveří ve společnosti Agrotec každoročně láká především rodiny s dětmi, které zde pokaždé najdou nepřeberné množství aktivit a zábavy. Ani letos tomu nebylo jinak, přestože počasí podobným venkovním akcím vůbec nepřálo. Po celé dopoledne si návštěvníci mohli vyzkoušet skákací atrakce, malování po autech, autogramiádu rally jezdce Jana Kopeckého, workshopy se záchranáři, nebo třeba terénní jízdy zemědělskou technikou.

Nás ale nejvíc zaujal letošní hudební doprovod. Postarala se o něj česká country legenda, kapela Poutníci, která v loňském roce oslavila neuvěřitelných 50 let od svého vzniku a v rámci oslav objíždí Česko s turné "50 let v country". 

„Poutníci měli první koncert 4. prosince 1970 a my vlastně pokaždé když slavíme nějaké výročí, tak si uděláme takovou sérii koncertů. V loňském roce jsme jich stihli odehrát čtyřicet, pak se všechno uzavřelo kvůli koronaviru. Největší koncert tak bude až letos 25. října v brněnskému Sonu, kam všechny srdečně zvu, protože se tam sejdeme v té původní sestavě v čele s Robertem Křesťanem,“ představuje a zve kapelník Jiří Karas Pola.

Během let prošlo kapelou bezpočet muzikantů z nichž tím nejvýraznějším byl právě Robert Křesťan. Kromě jiného je autorem největšího hitu Poutníků, dnes již téměř zlidovělé Panenky. „To je samozřejmě sen každého muzikanta napsat takový hit. My dodnes nevíme, proč právě tato písnička si získala tolik posluchačů, ale v tom je to kouzlo. Nikdy nevíte,“ směje se Pola.

Kapela však tvoří dál a stále píše nové písně a vydává CD. „Ještě než začala ta první vlna koronaviru, tak jsme stihli pokřtít naši nejnovější desku, v pořadí už šestnáctou, Stíny na střechách, kde je čtrnáct písniček, z nichž třináct je úplně nových,“ pyšní se Pola.

V Hustopečích hráli Poutníci i díky nepříznivému počasí takřka před prázdným placem, což vyvolalo otázky, zde v dnešní době ještě country táhne. „Víte, ta éra Porty, kdy jsme v Plzni zpívali před davy posluchačů, to už se asi nikdy nevrátí. Rádi na to vzpomínáme. Ale dodnes ta generace ,která si právě Portu pamatuje, ta za námi stále chodí. Vidím, jak stárnou spolu s námi. Ale je zajímavé, že město od města je to jiné. Třeba minulý týden jsme hráli v Domažlicích a tam přišlo přes dvě stovky lidí, což bylo velmi příjemné,“ neskrývá radost Pola a znovu zve fanoušky country na výroční koncert do Sona v Brně. -nov-

odebírejte přes RSS