Poznejte kraj provoněný vínem a meruňkami ze sedla kola

20. 6. 2018 · 1 minuta čtení · 2 fotografie

Devět obcí Hustopečska je opět připraveno přivítat účastníky cyklistického putování Krajem André. Start je již tradičně v Hustopečích v areálu Formanky v sobotu 23. června v devět hodin.  Trasa dále vede přes Starovičky, Velké Pavlovice, Vrbici, Kobylí, Bořetice, Němčičky, Horní Bojanovice a Kurdějov.
Sklepní uličky, rozhledny, vinařská expozice či expozice starých zemědělských strojů, krásná příroda a občerstvení v podobě domácích meruňkových buchet, přesňáků a samozřejmě skvělého vína patří mezi hlavní lákadla cesty.
Startovné ve výši 100 korun zahrnuje skleničku s taštičkou na krk, ochutnávku vína a razítkovací průkaz s přehlednou nabídkou programu v jednotlivých obcích. Nasbíraná razítka, která je možné získat na každém stanovišti, postupují do soutěže o hodnotné ceny. Stačí kartičku s minimálně sedmi razítky odevzdat v cíli – v areálu Formanky v Hustopečích, kde od dvou hodin odpoledne zatancují a zazpívají folklórní soubory, a vyčkat na losování naplánované na šestou hodinu odpolední. Mezi devíti připravenými výhrami jsou poukázky na nákup sportovního zboží, láhve vína, termohrnky a další zajímavosti.
29633
A Hustopeče táhnou i další vinařskou akcí. V předvečer Krajem André, v pátek 22. června, vypukne v ulicích Vinařská a Na Hradbách Hustopečský slunovrat. Místní vinaři otevřou své sklepy a nabídnou to nejlepší ze své produkce i v nočních hodinách, program oživí kapela Pool Litters a harmonikářka Tereza Škrháková, hořet budou ohně k opékání špekáčků a na děti i dospělé budou čekat magické bytosti s čarovnými úkoly. Za jejich splnění získá odměnu úplně každý. Slunovrat symbolicky odstartuje recesistický souboj vinařů z obou ulic, který obě party zakončí spálením bylinkového věnce a skleničkou Vína slunovratu na usmířenou. Užijte si jednu z nejkratších nocí v roce v Hustopečích!
-hrad-
29634

odebírejte přes RSS