Ivica Krošláková z Bratislavy bude U Synků v Zajatí tvorby

25. 9. 2017 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Téma Kultura

Městské muzeum a galerie Hustopeče Vás zve na otevření výstavy Ivici Krošlákové. Bratislavská malířka, jedna z nejvýznamnějších představitelek Informelu (směru abstraktního umění) na Slovensku, zahájí svoji výstavu v galerii domu U Synků 28. září v 16:30 hod.

Absolventka VŠVU v Bratislavě, Akademie výtvarného umění v Praze a ve Vídni a Vysoké školy múzických umění v Bratislavě si postupně vybudovala svou vlastní výtvarnou identitu, jež trvá přes 40 let. Od roku 1981 aktivně spolupracuje s mezinárodní vídeňskou skupinou Intakt, jež v Hustopečích vystavovala v loňském roce. Umělecky činná je i ve Francii a v Německu. Postupně nasbírala 17 zahraničních a 2 slovenská ocenění.
I když její obrazy mají názvy, nemaluje příběhy. Hlavní je pro ni svobodný tvořivý akt zachycující její momentální rozpoložení. K čisté malbě či grafice přidává textil, různé druhy papírů, které nechává z podkladu je vystupovat do prostoru. Experimentuje s fotoplátnem, fóliemi, fotografováním grafik a uplatněním fotografií zpět v obrazech. V Hustopečích bude vystavovat do 22. října.

Šárka Prokešová, galeristka 
Zdroj: Xénia Lettrichová: Ivica Krošláková, Nestratené v čase 2004–2014, katalog výstavy, Bratislava 2013.

20446

odebírejte přes RSS