Práce na ulici Brněnská potrvají do konce prázdnin

31. 5. 2018 · 1 minuta čtení · 1 video
Téma Z města

Ulice Brněnská patří mezi dopravně nejvytíženější ulice. Navíc zde sídlí několik lékáren i ordinace lékařů. Nyní je zde dopravní omezení, které potrvá podle harmonogramu prací do konce letních prázdnin. „Dochází k přeložce vodovodního řádu, kterou dělá firma VaK, pokud půjde vše dobře, tak by mělo být hotovo do konce června. Hned po nich nastoupí plynaři, kteří budou dělat přeložku plynu na obou stranách ulice. Práce jsou naplánované do konce srpna,“ vysvětlil důvody omezení místostarosta Bořivoj Švásta.


Příští rok v březnu bude na ulici opět rušno. Společnost E.ON bude překládat vzdušné vedení do země. „Zruší sloupy, na kterých je nyní veřejné městské osvětlení. Z toho důvodu nyní projektujeme vlastní sloupy,“ uvedl Švásta.
Ulicí Brněnskou by také v budoucnu měla vést další bezbariérová trasa. „V souladu s Generelem bezbariérovosti má město naplánováno bezbariérovou trasu, která povede od Cukrárny Jitka přes ulici Tyršovu až k Centru volného času Pavučina,“ upřesnil investiční technik Radek Krušina.

-ves-

 

odebírejte přes RSS