Pracovnice z Infocentra vypomáhají v očkovacím centru

1. 4. 2021 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Z města

Martina a Klára z Turistického informačního centra jsou připraveny vám poradit s tipy na výlet, kam se vyrazit občerstvit či si u nich můžete zakoupit vstupenky za kulturou. To vše ale již tři měsíce nelze… holky ale nezahálejí.


Přes tři měsíce jsou dveře Turistického informačního centra pro návštěvníky zavřeny. Kolegyně z TICka se tak přesunuly o pár set metrů dál do společenského domu, kde na očkovacím centru vypomáhají se vším, co je potřeba. Co nám holky prozradí o svém působení u očkování? „S kolegyní z Infocentra tady sedíme na registru pacientů, lidé se u nás při příchodu nahlásí, obdrží od nás číslo, podle kterého je potom vyvolávají do ordinací. Zároveň zapisujeme do počítačů, aby nedošlo k nějakému omylu a člověk nebyl náhodou naočkovaný dvakrát,“ usmívá se za respirátorem Martina Radkovičová z TIC, u které si v normálních časech můžete zakoupit vstupenku do kina či se přeptat na cestu k mandlovým sadům. „Budeme tady minimálně do znovuotevření TIC, zatím předpokládáme, že to bude do konce dubna. I po otevření sem však budeme chodit vypomáhat,“ říká Martina. Pomoc při registraci pacientů není první práce, kterou kolegyně z TIC při koronavirové pandemii vykonávaly. „Před rokem, když přišel první lockdown, tak jsme s kolegyní byly v Boleradicích šít roušky,“ dodává Martina.

I přes fyzicky a psychicky náročnou práci ve společenském domě pokračují i přípravy na letní sezónu, kterou všichni s nadějí a optimizmem vyhlížíme. „Pro letošní sezonu máme samozřejmě i nějaké novinky a překvapení. Chystají se dvě brožurky a zbrusu novou záležitostí budou komentované prohlídky města,“ láká budoucí návštěvníky TICka Klára Knápková. V připravovaných brožurkách naleznete jak tipy na cyklotrasy v okolí, tak i na výlety pěšky, na kole či autem. Stále to však není všechno. „Také u nás můžete zakoupit novou knihu hustopečské rodačky Ilse Tielsch, která se jmenuje Vzpomínky na dědečka. A také budeme mít znovu k dostání časopis Pálava,“ zakončuje naše povídání Klára.

-vyh-

odebírejte přes RSS